لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۳۷

حسن روحانی: دولت در گفتگوهای اتمی اختیار کامل دارد


حسن روحانی رئیس جمهوری ایران روز چهارشنبه در اولین مصاحبه خود با یک شبکه خارجی گفت دولت او هرگز به دنبال سلاح اتمی نخواهد بود.

آقای روحانی به شبکه آمریکایی ان.بی.سی گفت ایران به دنبال انرژی صلح آمیز هسته ای است و هیچ وقت در پی سلاح اتمی نبوده است.

حسن روحانی گفت دولت او برای رسیدن به توافق با کشورهای غربی در گفتگو های اتمی «دارای اختیارات کامل» است. او همچنین گفت پرونده اتمی ایران به وزارت امورخارجه سپرده شده است.

پیشتر سعید جلیلی، دبیر شورای عالی امنیت ملی، نماینده ایران در گفتگوهای اتمی با غرب بود. محمود احمدی نژاد در ماه های آخر ریاست جمهوری اش اعلام کرده بود که با این پرونده کاری ندارد.

حسن روحانی قرار است چند روز دیگر برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل متحد به نیویورک سفر کند.

رسانه های خبری لحن آشتی جویانه رئیس جمهوری ایران را نشانه دیگری از تمایل او به تلاش برای رسیدن به یک راه حل دیپلماتیک در موضوع پرونده اتمی ایران ارزیابی می کنند.

حسن روحانی در گفتگو با شبکه آمریکایی ان.بی.سی که در کاخ ریاست جمهوری در تهران انجام شد، گفت لحن نامه ای که او از باراک اوباما دریافت کرد «مثبت و سازنده بود.»

رئیس جمهوری آمریکا اخیرا اعلام کرد که پیام هایی بین او و رئیس جمهوری ایران رد و بدل شده است.

آقای روحانی گفت رئیس جمهوری آمریکا انتخاب او را به عنوان رئیس جمهوری ایران تبریک گفت و برخی از مسائل مورد علاقه اش را مطرح کرد.

حسن روحانی گفت او در پاسخ به این نامه از رئیس جمهوری آمریکا تشکر کرد و مواضع ایران را نسبت به موضوعات مطرح شده در نامه باراک اوباما، و همچنین برخی موضوعات دیگر، مطرح کرد.
XS
SM
MD
LG