لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۲۵

تعقیب و گریز ماموران سپاه و اطلاعات به روایت نوری‌زاد


محمد نوری‌زاد - آرشیو
محمد نوری‌زاد - آرشیو

محمد نوری‌زاد، فعال مدنی در ایران در وبسایت خود موضوع بازداشت چند ساعته اش را روایت کرده که در جریان آن میان ماموران دو نهاد امنیتی کشمکش و تعقیب و گریز رخ داده است.

آقای نوری زاد توضیح داده است که روز دوشنبه دوم آذر همچون هر دوشنبه برای تحصن در مقابل "ساختمان مرکزی دنا" از خانه خارج شده که افرادی در یک خودرو پژو او را از خودروی شخصی اش پیاده کرده و به همراه خود می‌برند.

این فعال مدنی توضیح داد که در این حین یک خودروی شاسی بلند با چند سرنشین که متوجه بازداشت او توسط ماموران خودروی پژو شد، با بلندگو از پژو خواست که توقف کند. پژو پس از این که "حاجی" با بی‌سیم به آنها گفت به راه خود ادامه دهند، بدون توقف با نوری‌زاد به مسیر خود ادامه می‌داد تا این که ماموران سوار بر شاسی بلند، جلوی آنها را گرفتند، اسلحه کشیدند و نوری‌زاد را سوار کردند.

محمد نوری زاد نوشته است که یکی از ماموران سوار بر خودرو شاسی بلند، در حالی که او را به خودروی خود می‌برد گفت "ما از وزارتیم، اینها اگر تو را می‌بردند معلوم نبود چه بر سرت می آمد.

بعد از آن نوبت پژو بود که شاسی بلند را تعقیب کند. به گفته نوری‌زاد ماموران داخل شاسی بلند هنگام گفت و گو اشاره کردند که ماموران پژو از طرف قرارگاه ثارالله (سپاه) هستند. تعقیب و گریز دو خودرو برای مدتی در خیابان های شمال تهران ادامه پیدا کرد و ظاهرا به یک خودروی پراید هم خسارتی وارد شد.

در ادامه یادداشت آقای نوری‌زاد آمده است که این کشمکش سرانجام با غلبه ماموران سپاه سوار بر پژو به پایان رسید. به نوشته او، ماموران او را پس از حدود یک ساعت و نیم به محلی منتقل کرده و تا شب در آنجا نگه داشتند.

این فعال مدنی معتقد است که بازداشت او در روز دوشنبه احتمالا به دلیل برگزاری اجلاس گازی و اجتناب از دیده شدن هرگونه تحصن و نارضایتی در این روز بوده است.

آقای نوری‌زاد شنبه گذشته از بازداشت تعدادی اعضای خانواده های زندانیان تحصن کننده مقابل زندان اوین خبر داده بود.

این فعال مدنی هر دوشنبه در اعتراض به اقدامات سپاه پاسداران مقابل ساختمان دنا، که به اعتقاد او وابسته به این نهاد است، تحصن می کند.

XS
SM
MD
LG