لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۵۵

تجمع بازنشستگان و اصناف در سراسر ایران؛ اعتراض به شرایط معیشتی و بیمه


جمع زیادی از بازنشستگان کشوری و کارکنان اصناف مختلف، روزهای یکشنبه در شهرهای مختلف ایران با برپایی تجمع‌های اعتراضی خواهان بهبود شرایط معیشتی خود شدند.

براساس اخبار و تصاویر رسیده به صدای آمریکا، جمعی از بازنشستگان مخابرات ایران در دو روز گذشته در مقابل ساختمان‌های این شرکت در ۱۱ شهر ایران دست به تجمع زدند.

این تجمعات در شهرهای کرمانشاه، اصفهان، اردبیل، زاهدان، تبریز، زنجان، رشت، شیراز، ساری، مریوان، بندرعباس، خرم آباد، بیجار، بروجرد و تهران برگزار شد و بازنشستگان خواستار افزایش حقوق، بهبود شرایط معیشتی خود و رسیدگی به دیگر مطالبات خود از جمله اجرای کامل قانون مدیریت خدمات کشوری و پرداخت حق بیمه تکمیلی شدند.

همزمان شماری از پرستاران شهر سنندج هم با برپایی تجمعی اعتراضی، خواستار افزایش حقوق و بهبود شرایط کاری خود شدند. آنها همچنین از مقامات خواستند حق فوق‌العاده ویژه پرستاران را پرداخت کنند.

شماری از کارکنان شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران نیز در مقابل این شرکت تجمع کردند.

کارکنان این شرکت نیز بر لزوم افزایش حقوق و بهبود شرایط کاری خود تاکید کردند و خواستار رسیدگی به مطالباتشان از جمله پرداخت حق بیمه تکمیلی شدند.

این در حالی است که شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان سراسر کشور روز دوشنبه ۲۹ آبان با اعلام حمایت از تجمع ۳۰ آبان بازنشستگان فرهنگی در همه شهرهای ایران ضمن اعتراض به ظلمی که در حق «این قشر مظلوم» روا داشته شده است اعلام کرد این تجمع‌ها مسالمت‌آمیز است و در اعتراض به اجرا نشدن قانون مدیریت خدمات کشوری برگزار می‌شود.

XS
SM
MD
LG