لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۰۱

ایران: نتانیاهو «دولت اسلامی» و جهان اسلام را بی‌اساس به هم ربط می‌دهد


نخست وزیر اسرائیل هنگام سخنرانی در شصت و نهمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل - نیویورک، هفتم مهر
نخست وزیر اسرائیل هنگام سخنرانی در شصت و نهمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل - نیویورک، هفتم مهر

در پی اظهارات بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل ، در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، که ایران هسته‌ای را از «دولت اسلامی» خطرناکتر خواند، تهران گفته آقای نتانیاهو دنیای اسلام را «به نحوی بی‌اساس و بدون مأخذ» به گروه «دولت اسلامی» ربط داده است.

مقامات جمهوری اسلامی در واکنش به سخنرانی روز دوشنبه نخست وزیر اسرائیل در سازمان ملل گفتند آقای نتانیاهو به سیاست «کارشکنی و اخلال» در گفتگوهای هسته‌ای ایران با کشورهای غربی ادامه می‌دهد.

نخست وزیر اسرائیل در سازمان ملل گفت ایران سعی می‌کند دنیا را به پذیرش توافقی برای پایان دادن به تحریم‌های بین‌المللی علیه برنامه هسته‌ای‌اش بکشاند و در همین حال، اجازه تولید سلاح‌های هسته‌ای را هم حفظ کند. ایران از مدت‌ها پیش اعلام کرده که برنامه اتمی‌اش تنها هدف‌های صلح‌‌آمیز را دنبال می‌کند.

آقای نتانیاهو افزود ایران هدف گسترش انقلاب اسلامی به تمام دنیا را دنبال می‌کند، و در صورت مسلح شدن به سلاح هسته‌ای، از «دولت اسلامی» هم خطرناک‌تر خواهد بود. وی همچنین گفت همه پیکارجویان مسلمان، از داعش گرفته تا حماس، القاعده و بوکو حرام آرمان‌های تعصب‌آمیز مشترکی دارند، و ایران می‌تواند پایگاه قدرت آنها باشد.

ایران در پاسخ به سخنان آقای نتانیاهو، وی را به «ایران‌هراسی» و «اسلام‌هراسی» متهم کرد.

جن ساکی، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، گفته ایالات متحده با توصیف آقای نتانیاهو از اسلامگرایان و یک‌کاسه کردن همه گروه‌های اسلامگرا موافق نیست.

خانم ساکی گفت هر چند حماس و «دولت اسلامی» هر دو گروه تروریستی هستند، خطر و تهدیدشان با یکدیگر متفاوت است و هیچکس به استفاده آمریکا از قدرت علیه گروه حماس فکر نمی‌کند.

XS
SM
MD
LG