لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۰۶

تکذیب تجاوز گروهی در قزوین؛ فرمانده ناجا می گوید فقط یک مورد تجاوز بود


فرمانده نیروی انتظامی در واکنش به انتشار خبر تجاوز گروهی در قزوین گفت آنچه رسانه‌ها در این باره منتشر کردند درست نیست و مسئله "چیز دیگری" بود.

روزنامه فرهیختگان روز دوشنبه از وقوع یک تجاوز گروهی در نزدیکی شهر قزوین خبر داده بود که پس از یک ماه تلاش مقامات محلی برای رسانه‌ای نشدن آن، برملا شد.

بنا بر این گزارش، حدود یک ماه پیش ١٠ نفر که سه تن از آنها مسلح بودند به منطقه‌ای تفریحی در باراجین، شمال قزوین رفته و با حمله به گروهی از جوانان، پسران را به درخت بسته و به دختران تجاوز کرده‌اند.

اما حسین اشتری، فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی روز چهارشنبه به خبرنگاران گفت "حادثه در قزوین به این شکلی که اعلام شده، نبوده است. متأسفانه برخی سایت‌ها اشتباهی به آن پرداخته و باعث تشویش اذهان عمومی شده‌اند که باید یا از مرجع قضایی می‌پرسیدند یا از پلیس."

این درحالی است که روزنامه فرهیختگان گفته بود مقامات نیروی انتظامی از پاسخگویی درباره این پرونده خودداری می‌کنند.

آقای اشتری همچنین با تاکید بر نادرست بودن این که "گفته‌اند گروهی مسلحانه با سلاح گرم افرادی را دستگیر کرده، به درخت بسته، تجاوز کرده و اموال را به سرقت برده‌اند" توضیح داد:"این حادثه سه نفر شاکی داشته است؛ یک نفر به تجاوز به عنف و دو نفر در مورد خفت‌گیری و سرقت شکایت کرده‌اند."

روز گذشته اسماعیل صادقی نیارکی، دادستان قزوین به طور کلی وقوع تجاوز را تکذیب کرده و گفته بود که تاکنون "تعرض" ثابت نشده و یک "پسر ۱۹ ساله" و "چند نفر" دیگر تنها به اتهام دزدی دستگیر شده‌اند.

انتشار خبر تجاوز گروهی در روزنامه فرهیختگان واکنش گسترده‌ای در فضای مجازی داشت و بسیاری آن را یادآور تجاوز گروهی به شرکت‌کنندگان یک مهمانی در خمینی‌شهر در سال ۱۳۹۰ دانستند.

نظرات بخشی از مخاطبان وبسایت صدای آمریکا در واکنش به این خبر را می‌توانید اینجا بخوانید.

XS
SM
MD
LG