لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۴۴

تصمیم فیفا: ورود بنرهای حمایت از اعتراضات ایران به ورزشگاه‌های قطر مجاز است


تماشاگران با نمادهای اعتراضی در مسابقه ایران و انگلیس - جام جهانی قطر
تماشاگران با نمادهای اعتراضی در مسابقه ایران و انگلیس - جام جهانی قطر

فیفا روز چهارشنبه، یک روز پس از حذف ایران از جام جهانی فوتبال، اعلام کرد که بنرهای حمایت از اعتراضات در ایران اجازه ورود به ورزشگاه‌ها را خواهند داشت.

فیفا همچنین گفت که تماشاگران مجازند اقلامی را که روی آنها طرح «رنگین کمان» در حمایت از دگرباشان جنسی و جنسیتی نقش بسته باشد هم به وزرشگاه‌ها ببرند.

بنا بر گزارش‌های منتشره کارکنان امنیتی ورزشگاه‌ها که مقامات قطری آنها را سازماندهی کرده‌اند با کسانی که نشانه‌هایی نظیر پرچم شیر و خورشید ایران را داشتند و یا بنرهایی با شعارهایی مانند «زن زندگی آزادی» حمل می‌کردند برخورد می‌کردند و سعی داشتند مانع ورود آنها به ورزشگاه‌ها شوند.

حالا خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داده است که بعد از حذف ایران از بازی‌های جام جهانی سرانجام فیفا به طور علنی تضمین داده است که به این نشانه‌ها اجازه ورود به ورزشگاه‌ها داده می‌شود.

شاهزاده رضا پهلوی: این ایران واقعی است که قطر آن را سانسور می‌کند
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:00:34 0:00

پیشتر علی عمادی، خبرنگار بخش فارسی صدای آمریکا که به قطر رفته است، تلاش کرده بود که از مقامات فیفا و همچنین مقامات قطر در مورد برخوردهای صورت گرفته با تماشاچیان ایرانی سوال کند. اما پاسخ روشنی به او داده نشد.

با گذشت بیش از یک هفته از گزارش برخوردها در استادیوم‌های جام جهانی قطر، فیفا در بیانیه‌ای اعلام کرد از برخوردهای انجام شده آگاه است و تضمین‌هایی را از سوی مقامات در رابطه با قوانین و مقررات توافق شده برای جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ قطر دریافت کرده است. ولز و ایران دیگر در جام جهانی قطر بازی انجام نخواهند داد.

XS
SM
MD
LG