لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۴۷

معلمان در تهران و چند شهر ایران تجمع‌های اعتراضی برپا کردند


معلمان در تهران و چند شهر ایران تجمع‌هایی در اعتراض به وضعیت شغلی خود و بودجه سال آینده آموزش و پروش برگزار کردند.

این تجمع‌ها که روز یکشنبه به دعوت کانون صنفی معلمان صورت گرفت در تهران در مقابل مجلس شورای اسلامی و همچنین در استان‌های خراسان رضوی، لرستان، هرمزگان، کردستان، خوزستان، فارس و قزوین معلمان معترض در مقابل اداره‌های آموزش و پرورش برگزار شد.

معلمان معترض گفته‌اند که به بودجه درنظر گرفته شده وزارت آموزش و پرورش در سال آینده و اعمال تبعیض بین کارکنان دولت اعتراض دارند. آنها تجمع خود را در سکوت برگزار کردند.

بخشی از اعتراض معلمان به بودجه سال آینده آموزش و پرورش است. با اینکه بودجه برخی نهادها و سازمان‌ها افزایش چشمگیری داشته اما معلمان می‌گویند حقوق آنها در بودجه سال آینده رشد چندانی نداشته است .

علی اصغر فانی، وزیر آموزش و پرورش دو ماه پیش وعده داده بود که بودجه آموزش و پرورش ۲۳ درصد رشد می‌یابد . به نظر می‌رسد اگر هم این بودجه رشد داشته باشد، به جیب معلمان نمی رسد.

یکی از معلمان معترض در گفت و گو با بخش فارسی صدای آمریکا گفت که سال گذشته مدرسه او یک مربی پرورشی داشت اما امسال سه نفر دیگر با عناوین معلم آموزشی، مبلغ مذهبی و پیشنماز به این مدرسه اضافه شده است که همگی حقوقی برابر با معاون مدرسه دریافت می‌کنند.

این چندمین تجمع معلمان در هفته‌های اخیر است. معلمان معترض، در بهمن ماه از رفتن سر کلاس‌ها خودداری کرده بودند.

بیش از این شش هزار معلم در سراسر ایران، نامه‌ای به رئیس مجلس شورای اسلامی ایران نوشتند و اعتراض کردند که با مطالبات صنفی و معیشتی آنها برخورد سیاسی و امنیتی می شود.

XS
SM
MD
LG