لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۲۰

اعتراضات دانشجویی در ایران ادامه دارد؛ جو دانشگاه تهران امنیتی شد


دانشجویان معترض در مواجه با ماموران نیروی انتظامی شعار «ایرانی با غیرت حمایت حمایت» سر دادند.
دانشجویان معترض در مواجه با ماموران نیروی انتظامی شعار «ایرانی با غیرت حمایت حمایت» سر دادند.

دانشجویان دانشگاه تهران در حالی دست به تجمعات اعتراضی زدند که گزارش ها حاکی از جو امنیتی در اطراف این دانشگاه است.

تصاویر منتشر شده در فضای مجازی نشان می دهد روز شنبه ۱۷ آذر و تنها یک روز پس از گذشت بزرگداشت روز دانشجو، دانشجویان دانشگاه‌های تهران، تربیت مدرس و تبریز تجمعات اعتراضی را در حمایت از کارگران ، آزادی زندانیان کارگر و دانشجو و همچنین در اعتراض به وضعیت صنفی دانشجویان برگزار کردند.

تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که ماموران نیروی انتظامی در جلوی دانشگاه تهران سعی کردند به حلقه اعتراض دانشجویان این دانشگاه پایان دهند و قصد دستگیری یکی از دانشجویان پسر را داشتند، اما مداخله آن‌ها با شعار«ایرانی با غیرت حمایت حمایت» دانشجویان رو برو شد.

اعتراضات سراسری دانشجویی چند روز پیش از ۱۶ آذر در شهرهای مختلف برگزار شده بود.

همزمان با اعتراضات دانشجویی رسانه‌های ایران از خودکشی یک دختر دانشجو رشته فلسفه و کلام اسلامی در دانشگاه الزهرا تهران خبر دادند.

براساس گزارش پلیس این دانشجوی ۳۴ ساله روز شنبه ۱۷ آذرماه خود را از طبقه هشتم یک ساختمان بخش اداری دانشگاه الزهرا به پایین پرتاب و خودکشی کرد. هنوز علت اقدام به خودکشی این دانشجو اعلام نشده است.

همچنین در آستانه روز دانشجو، عسل محمدی دانشجوی داروسازی، فعال حقوق کارگران و عضو هیئت تحریریه نشریه «گام» از سوی دستگاه‌های امنیتی جمهوری اسلامی در خانه اش بازداشت شده است. هنوز به شکل رسمی اعلام نشده که اتهامات این دانشجوی بازداشت شده چیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG