لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۱۸

نوزدهمین روز اعتراض کارگران هفت تپه زیر باران، مقابل فرمانداری و نمازجمعه شوش


خبرگزاری ایرنا روز جمعه عکس حضور کارگران هفت تپه را مقابل فرمانداری شوش منتشر کرد.
خبرگزاری ایرنا روز جمعه عکس حضور کارگران هفت تپه را مقابل فرمانداری شوش منتشر کرد.

در نوزدهمین روز اعتراض کارگران شرکت نیشکر هفت تپه، معترضان در یک روز بارانی در مقابل فرمانداری شهرستان شوش و همچنین نماز جمعه این شهر حضور یافتند.

عکس ها و گزارش های منتشر شده در فضای مجازی نشان می دهد این کارگران معترض در مقابل فرمانداری شهر شوش حضور یافته اند.

کارگران که به عدم پرداخت حقوق خود معترض هستند، اکنون به بازداشت همکاران خود معترض هستند. همزمان رسانه های دولتی در ایران می گویند سه کارگر دیگر آزاد شده اند.

همچنین خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، ایرنا به نقل از نماینده وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در رسیدگی به پرونده کارگران هفت تپه و مجتمع صنایع فولادی خبر داد که فعالیت کارخانه هفت تپه از فردا (شنبه) آغاز و ۶ هزار کارگر این کارخانه مشغول به کار خواهند شد.

کارگران «نیشکر هفت تپه» در اعتراض به پرداخت نشدن بیش از سه ماه دستمزد معوقه خود از روز ۵ آبان دست به اعتصاب زدند. معترضان معتقدند کارفرمای بخش خصوصی توان مدیریت کارخانه را ندارد و شورای کارگری می تواند بهتر از کارفرما مجتمع نیشکر هفت تپه را اداره کند.

همزمان با تشدید برخوردهای امنیتی و قضایی با کارگران معترض نیشکر هفت تپه، «هدر ناوئرت» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا عصر دوشنبه ۲۹ آبان‌ ماه در توئیتی با هشتگ «کارگران هفت تپه» نوشت: «خامنه‌ای ادعا می‌کند که در جهان، مانند ایران دموکراسی واقعی وجود ندارد. یادآوری: در دموکراسی‌های واقعی کارگرانی را که برای حقوق و دستمزد خود به اعتراضات مسالمت آمیز دست می‌زنند دستگیر نمی‌کنند.»

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG