لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۴۹

تظاهرات اعتراضی در منطقه شاپور جدید اصفهان برای دومین روز و درگیری پلیس با مردم


برخی گزارش ها حاکی از آن است که تظاهرات اعتراضی مردم اصفهان در منطقه شاپور جدید این شهر برای دومین روز پیاپی برگزار شد.

بر اساس تصاویر و اخبار منتشر شده در شبکه های اجتماعی و ویدئوهای ارسالی به صدای آمریکا، جمعیت زیادی از مردم این منطقه از اصفهان روز چهارشنبه نیز در اعتراض به گرانی، معضلات اقتصادی و عملکرد حکومت راهپیمایی کرده و شعار دادند.

در برخی ویدئوها مشخص است که معترضان شعار می دهند: «سکوت هر ایرانی خیانت است به ایران» و «خامنه ای حیا کن، مملکتو رها کن».

گزارش ها حاکی از آن است که نیروهای پلیس با معترضان درگیر شده و مردم نیز در خیابانها چندین حلقه لاستیک آتش زدند.

ماموران در ابتدای راهپیمایی به مردم هشدار می دادند که جلوتر نروند اما تصاویر نشان داد که معترضان به هشدار پلیس اعتنایی نمی‌کردند.

نخستین روز تظاهرات اعتراضی در شاپور جدید اصفهان

روز سه شنبه نیز گزارش ها و فیلم های ارسالی به صدای آمریکا از تظاهرات چند هزار نفر در منطقه شاپور جدید اصفهان حکایت داشت.

این معترضان که به گرانی های ماههای اخیر و همچنین قطع برق در فصل گرم تابستان در منطقه اعتراض دارند، در جریان این تظاهرات شعارهایی علیه مقامات جمهوری اسلامی ایران سر دادند.

در فیلم های ارسالی گروه هایی از مردم و مغازه داران دیده می شوند که مغازه های خود را بسته و به جمع معترضان پیوسته اند.

در برخی از فیلم های منتشر شده معترضان ضمن انتقاد از مسئولان ایران و سیاست های آنها شعارهایی چون «نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران» سر داده اند.

برخی معترضان هم پلاکاردهایی در دست داشتند که روی آن نوشته شده بود «بازاری با غیرت حمایت حمایت». مثل تظاهرات ماههای اخیر، معترضان در تمجید از رضا شاه پهلوی هم شعار «رضا شاه روحت شاد» سر دادند.

در روزهای اخیر ارزش هر دلار آمریکا به حدود ۱۲ هزار تومان در بازار غیر رسمی رسید. تلاش های دولت روحانی برای مهار ارزش دلار ناکام مانده است.

این در حالی است که تا چند روز دیگر، اولین دور از تحریم های هسته ای ایران توسط پرزیدنت ترامپ باز گردانده می شود که بازار نفت و گاز ایران را هدف گرفته است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG