لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۵۰

نگرانی درباره سلامت دو زندانی سیاسی پس از اعتصاب غذا


جمعی از خانواده‌های زندانیان سیاسی با ارسال نامه‌ای به مجید آذرپی و علی شریعتی، از این دو زندانی سیاسی خواستند به اعتصاب غذای خود پایان بدهند.

این دو زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین، از روز دوازدهم آبان ماه با ارسال نامه‌ای خطاب به رئیس جمهوری ایران و در اعتراض نقض حقوق قانونی‌شان، اعتصاب غذای نامحدود را آغاز کردند.

به گزارش وبسایت کلمه، در نامه جمعی از خانواده‌های زندانیان سیاسی عنوان شده که "اثرات مرگبار اعتصاب غذا بر جسم و جان" این دو زندانی سیاسی، "مرهم درد ستم" وارده نخواهد بود؛ در نتیجه درخواست پایان بخشی به اعتصاب غذا را مطرح کرده‌اند.

پیش از این سیدمصطفی تاجزاده دیگر زندانی سیاسی، و رسول منتجب‌نیا قائم مقام حزب اعتماد ملی نیز در پیام‌هایی خواستار پایان اعتصاب غذای مجید آذرپی و علی شریعتی شده بودند.

مادران این دو زندانی سیاسی در سیزدهمین روز اعتصاب غذای فرزندانشان در نامه‌ای خطاب به رئیس قوه قضاییه از اعتصاب غذای فرزندانشان ابراز نگرانی کرده و خواستار رسیدگی "قانونی و منصفانه" به پرونده‌های آنان شدند.

بنا به گزارش کلمه، علی شریعتی "فعال جنبش سبز" و اولین بازداشتی وزارت اطلاعات در دولت حسن روحانی است که پس از ۵ ماه حبس انفرادی در بند امنیتی ۲۰۹ زندان اوین، به بند ۸ زندان اوین منتقل شد و در دادگاه بدوی از سوی قاضی صلواتی به ۱۲ سال و ۹ ماه حبس محکوم شده است.

مجید آذرپی، عضو ستاد انتخاباتی میرحسین موسوی و حسن روحانی و عضو حزب اعتماد ملی تهران است که ۲۶ خرداد ۹۴ توسط نیروهای امنیتی سپاه بازداشت شد.

XS
SM
MD
LG