لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۰۶

پایان اعتصاب «آتنا دائمی» و تبدیل اعتصاب خشک «گلرخ ایرایی» به اعتصاب تر


آتنا دائمی (راست) و خواهرانش
آتنا دائمی (راست) و خواهرانش

در پی درخواست چندین فعال حقوق بشر، آتنا دائمی در زندان قرچک به اعتصاب غذای خود پایان داد و گلرخ ابراهیمی ایرایی نیز اعلام کرد به اعتصاب غذای خشک یعنی خودداری از نوشیدن مایعات پایان می دهد اما همچنان به نشانه اعتراض به اعتصاب غذای خود ادامه خواهد داد.

این دو فعال مدنی چهار بهمن ماه با کتک به زندان قرچک ورامین تبعید شدند و به همین دلیل دست به اعتصاب زدند و از شش روز قبل اعتصاب غذای خشک کرده بودند.

خانواده دائمی با ارسال فایل صدای آتنا به صدای آمریکا از پایان اعتصاب غذای او خبر دادند.

روز پنجشنبه، نسرین ستوده ، مهرانگیز کار و جمع دیگری از فعالان حقوق بشر با انتشار نامه ای از آتنا دائمی و گلرخ ایرایی خواسته بودند از اعتصاب غذای خشک خود دست بردارند.

فعالان حقوق بشر در این نامه نوشته بودند امروز به حاشیه رانده‌شدگان جامعه، یعنی همان هایی که تمام این سال‌ها تلاش کرده‌اید صدایشان باشید، به جان آمده و در گوشه و کنار کشور به شکل‌های مختلف اعتراض خود را به وضعیت موجود نشان می‌دهند و حقوق پایه‌ای خود را طلب می کنند. حال زنده ماندن و مقاومت شما نور امیدی بر دل سرکوب شدگان این جامعه است.

فعالان مدنی در ایران با بازداشت و بدرفتاری در ایران مواجه هستند. ایالات متحده و نهادهای حقوق بشری ایران را به نقض حقوق مردم متهم می کنند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG