لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۳۵

روحانی: قطعنامه‌های شورای امنیت را لغو می‌کنیم


رئیس جمهوری ایران با اشاره به مذاکرات فشرده هیات ایرانی در گفت و گو‌های هسته‌ای گفت که ایران با منطق حقوقی تمام قطعنامه‌های شورای امنیت را لغو خواهد کرد.

حسن روحانی روز چهارشنبه در جمع گروهی از مردم شیراز با اشاره به مذاکرات هسته‌ای جاری بین ایران و قدرت‌های جهانی گفت: «از سانتریفیوژ مهمتر قدرت تیم مذاکره‌کننده ایران است.»

رئیس جمهوری ایران با بیان اینکه مذاکره کنندگان با منطق حقوقی قطعنامه‌های شورای امنیت علیه ایران را لغو خواهند کرد گفت: «هنر این نیست که در تریبونی در گوشه‌ای شعار بدهیم، بلکه هنر آن است که در سازمان ملل برویم و همان جا قطعنامه‌ها را ملغی اعلام کنیم.»

محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهوری پیشین ایران، در اوج تنش هسته‌ای بین ایران و غرب، در سخنرانی‌های خود قطعنامه‌های شورای امنیت علیه ایران را «ورق پاره» خوانده بود.

حسن روحانی در بخش دیگری از سخنرانی خود در شیراز، به حادثه اخیر حمله به علی مطهری در شیراز اشاره کرد و گفت: «اگر ۲ نفر، ۵ نفر یا ۱۰ نفر کاری برخلاف ادب در گوشه‌ای از خیابان‌های شیراز انجام دادند آنها شیرازی نبودند.»

اسفند ماه گذشته، علی مطهری نماینده مجلس که برای سخنرانی در دانشگاه شیراز به این شهر سفر کرده بود، با حمله لباس‌شخصی‌ها روبرو شد. در پی این حمله که با سنگ و چوب صورت گرفت، یک تاکسی که علی مطهری در آن بود به شدت آسیب دید. آقای مطهری گفت که حمله کنندگان سوار برموتورهای سنگین بوده و اسپری فلفل با خود داشتند.

حمله به علی مطهری، واکنش‌های دامنه‌دار و متعددی را در فضای سیاسی ایران در پی داشت. در پی این حمله، وزارت کشور استاندار فارس را به تهران فراخواند.

XS
SM
MD
LG