لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۱۸

یک روز بعد از ادعای حسن روحانی، ابراهیم رئیسی جواب او را داد؛ رهبر به وی اختیارات کافی داده است


یک روز پس از سخنان حسن روحانی مبنی بر اینکه دولت اختیارات کافی برای اداره کشور و حل مشکلات ندارد، ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه جمهوری اسلامی این سخنان را رد کرد.

رئیسی که رقیب روحانی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ بود و به تازگی توسط آیت الله خامنه‌ای به ریاست قوه قضائیه منصوب شد، روز دوشنبه ۲۳ اردیبهشت در سخنانی در جمع مسئولان قضایی گفت که رهبر جمهوری اسلامی به همه قوا اختیارات کافی داده است.

او گفت: «همه قوا، دستگاه‌ها و مسئولان از اختیارات کافی و قانونی برای انجام وظایف خود برخوردار هستند... در همین راستا، اولویت اصلی تلاش در جهت بهبود وضعیت معیشت مردم است. »

این در حالیست که برخی از حاضران در نشست با رئیس جمهوری ایران جزئیات دیگری از سخنان او را در شبکه های اجتماعی نقل کردند.

بر این اساس آقای روحانی گفته بود که دولت اختیار سیاست خارجی را ندارد و نمی‌داند کجا باید مذاکره کند. آقای روحانی همچنین گفته بود که پرداخت ۳۰ هزار میلیارد تومان از بودجه عمومی به مالباختگان موسسات مالی اعتباری بر اساس رای یک قاضی انجام شد و تصمیم دولت نبود.

پاسخ ابراهیم رئیسی به سخنان روحانی و تقابل رئیس قوه قضائیه با رئیس جمهوری در حالی صورت گرفت که نهادهای اطلاعاتی آمریکا پیشتر پیش بینی کرده بودند اختلافات میان مقام های جمهوری اسلامی بالا بگیرد و رهبر جمهوری اسلامی نیز با گشایش های اجتماعی سیاسی مخالفت کند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG