لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۳۳

روحانی دستور رسیدگی به حوادث بازی تراکتورسازی و نفت را صادر کرد


شادی هواداران تیم تراکتورسازی تبریز به گمان قهرمانی
شادی هواداران تیم تراکتورسازی تبریز به گمان قهرمانی

حسن روحانی رئیس جمهوری ایران دستور رسیدگی به اتفاقات دیدار تراکتورسازی تبریز و نفت را صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری‌های ایران، در پی ارائه گزارشی از حوادث آخر بازی نفت و تراکتورسازی توسط محمود گودرزی وزیر ورزش در جلسه هیات دولت، حسن روحانی وزیر روز یکشنبه ۲۷ اردیبهشت به وزیر ورزش دستور داد که به موضوع رسیدگی کند.

در دقایق پایانی دیدار دو تیم تراکتورسازی تبریز و نفت تهران در تبریز در هفته پایانی لیگ برتر فوتبال ایران، در حالیکه به گفته شاهدان، ارتباط موبایلی و رادیویی قطع شده بود، شایعه تساوی دو تیم سپاهان و ساپیا منتشر شد تا بازیکنان تراکتورسازی نیز به تساوی رضایت دهند. پس از پایان بازی در حالیکه بازیکنان و هواداران تراکتورسازی به گمان قهرمان شدن مشغول شادی بودند، سپاهانی‌ها که بازی را دو بر صفر برده بودند نیز در اصفهان جشن قهرمانی برگزار کردند.

دقایقی بعد، هنگامی که تبریزی‌ها دریافتند تساوی سپاهان و سایپا شایعه‌ای بیش نبوده و آنها قهرمان لیگ برتر نشده‌اند، فضای ورزشگاه و به دنبال آن بخشی از شهر به تنش کشیده شد.

مسئولان و کادر فنی دو تیم تراکتورسازی و نفت تهران انتشار شایعه و قطع ارتباطات موبایلی در اواخر بازی را مشکوک می‌دانند در حالیکه برخی از مسئولان نظیر مدیر حراست وزارت ورزش وجود هرگونه مورد مشکوکی در هنگام برگزاری این مسابقه را رد کردند.

حال رئیس جمهوری ایران دستور داده است که وزارت ورزش موضوع اتفاقات رخ داده در بازی تراکتورسازی و نفت را پیگیری کند، با خاطیان احتمالی برخورد، و نتیجه را گزارش کند.

پیش از آن، به گزارش سایت وزارت ورزش، محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان گفته بود که گروههای کارشناسی مشغول بررسی موضوع هستند و اگر حقی ضایع شده باشد آن را باز میگردانند.

XS
SM
MD
LG