لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۲۱

دبیر کل انصار حزب الله: دیگر نمی‌گوییم «گشت موتوری»


در حالیکه وزارت کشور ایران اعلام کرده است که فعالیت‌های اجتماعی انصار حزب الله، از جمله گشت‌های امر به معروف، باید با مجوز وزارت ارشاد صورت بگیرد، دبیر کل انصار حزب الله از نامه نگاری به وزیر کشور در توضیح فعالیت‌های این گروه تحت عنوان امر به معروف و نهی از منکر خبر داد.

عبدالمجید محتشم، روز سه‌شنبه به باشگاه خبرنگاران جوان گفت: «به وزیر کشور درباره اقدامات خود نامه‌ای نوشتیم و توضیح دادیم که بحث،‌ بحث تقابلی نیست و به هیچ وجه مشکل امنیتی ندارد اما چون آنها متولی امنیت هستند در جریان باشند و اینکه مشکلی در این زمینه وجود ندارد.»

تشکل انصار حزب الله پیش از این اعلام کرده بود که قرار است ۴ هزار گشت موتورسوار سازماندهی شده توسط این تشکل، فعالیت خود را تحت عنوان امر به معروف و نهی از منکر، برای برخورد با بدحجابی آغاز کنند. وزارت کشور ایران در واکنش به انتشار این خبر، در مخالفتی تلویحی اعلام کرد که هر گونه فعالیت اجتماعی نظیر این باید با مجوز وزارت کشور صورت بگیرد.

دیگر نمی‌گوییم «گشت موتوری»

دبیر کل انصار حزب الله در این گفت و گو عنوان نیروهای موتورسوار وابسته به این تشکل را نیز از «گشت موتوری» به «گروه‌های سیار امر به معروف» تغییر داد.

محتشم درباره استفاده از واژه «گشت موتوری» گفت: چون این واژه دارای ایهام و شائبه است و اینکه کار ما به نوعی تعارض و تداخل به وظایف نیروی انتظامی تلقی شده، از «گشت موتوری» عبور می‌کنیم و دیگر این کلمه را به کار نمی‌بریم.

او اضافه کرد: موضوع بحث ما، «گروه‌های سیار امر به معروف» است، و گشت موتوری به آن صورت که نیروی انتظامی عمل می‌کند، قطعاً نخواهد بود.

تشکل انصار حزب الله در دهه ۷۰ خورشیدی با حمله به برخی از سخنرانی‌ها و گردهمایی‌های منتقدان سیاسی حکومت ایران و همچنین حمله به برخی از سینماها و کنسرت‌ها، خبرساز شد. یکی از ویژگی‌های بازر اعضای انصار حزب الله در فعالیت‌های اجتماعی، حرکت دسته جمعی موتورسواران این تشکل بود.

XS
SM
MD
LG