لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۳۳

قانونگذاران خواستار احضار محمود احمدی نژاد به مجلس شدند


قانونگذاران خواستار احضار محمود احمدی نژاد به مجلس شدند
قانونگذاران خواستار احضار محمود احمدی نژاد به مجلس شدند

خبرگزاری مهر می گوید قانونگذاران در ایران، محمود احمدی نژاد را برای پاسخگویی به مجلس احضار کرده اند.

احضار رییس جمهوری اسلامی، تازه ترین نشانه تنش میان محافظه کاران حاکم بر ایران است.

خبرگزاری مهر می گوید ١٠٠ عضو مجلس شورای اسلامی، که تحت کنترل محافظه کاران است، روز یکشنبه طرح سوال از رییس جمهوری را تحویل هیات رییسه مجلس دادند.

خبرگزاری مهر می گوید نمایندگان خواستار توضیحات محمود احمدی نژاد در مورد تاخیر در معرفی وزیر ورزش، عدم تحویل منابع مالی مورد تایید مجلس به مترو و همچنین عدم اجرای «قانون عفاف و حجاب» هستند.

ساعاتی بعد، این خبرگزاری به نقل از یک عضور هیات رییسه مجلس شورای اسلامی خبر داد که هیات رییسه مجلس، سئوال از محمود احمدی نژاد را به «مصلحت» نمی داند.

محمد دهقان به این خبرگزاری گفت :«در جلسه هیات رییسه مقرر شد تعدادی از اعضا با آقای مطهری گفتگو کرده و فضای فعلی کشور را برای وی تشریح کنند تا فعلا سئوال از رییس جمهوری در دستور کار مجلس قرار نگیرد.»

علی مطهری، یکی از نمایندگان جناح محافظه کار و از منتقدان مطرح دولت محمود احمدی نژاد به شمار می رود. وی در موارد متعددی از سیاست های دولت محمود احمدی نژاد به ویژه در عرصه های اجتماعی و فرهنگی انتقاد کرده است.

محمود احمدی نژاد و محافظه کاران چندین ماه است که در مورد مسیری که دولت او طی می کند، دچار اختلاف شده اند.

برکناری حیدر مصلحی، از وزارت اطلاعات توسط محمود احمدی نژاد که به دستور آیت الله خامنه ای متوقف ماند و همچنین حمایت او از اسفندیار رحیم مشایی، رییس دفتر رییس جمهوری، از بحث برانگیز ترین موضوعات مورد اختلاف میان محمود احمدی نژاد و شماری از محافظه کاران بوده است.

XS
SM
MD
LG