لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۵۳

واکنش دفتر آیت الله خامنه ای و سپاه پاسداران به اظهارات امام جمعه کاشان


آیت الله عبدالنبی نمازی نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان، در کنار محمود احمدی نژاد
آیت الله عبدالنبی نمازی نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان، در کنار محمود احمدی نژاد

دفتر آیت الله خامنه ای و همچنین سپاه پاسداران، به اظهارات اخیر آیت الله عبدالنبی نمازی، نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان واکنش نشان دادند.

امام جمعه کاشان در اظهاراتی که روز سه شنبه در سایت های خبری داخل کشور منتشر شد، اعلام کرده بود بازداشت اخیر افراد نزدیک به رییس جمهوری ایران، به دستور آیت الله خامنه ای صورت گرفته است.

وی همچنین گفته بود محمد علی جعفری، فرمانده سپاه پاسداران، به رهبر جمهوری اسلامی پیشنهاد داده بود اسفندیار رحیم مشایی، رییس دفتر محمود احمدی نژاد دستگیر شود.

اما روز چهارشنبه، خبرگزاری های ایران گزارش دادند که رمضان شریف، مسوول روابط عمومی سپاه گفته است درخواست سرلشگر جعفری از رهبر جمهوری اسلامی برای «دستگیری عوامل جریان انحرافی» صحت ندارد.

«جریان انحرافی»، عنوانی است که چهره ها و رسانه های حامی آیت الله خامنه ای برای اشاره به اسفندیار رحیم مشایی و چهره های نزدیک به وی استفاده می کنند.

دفتر آیت الله خامنه ای در اطلاعیه ای که روز چهارشنبه در خبرگزاری های ایران منتشر شد، تاکید کرده است که رسانه‌ها،‌ اخبار مربوط به رهبر ایران را «فقط از طریق مجاری رسمی» منتشر کنند. این نهاد می گوید اظهارات در خصوص «تدابیر و بيانات و مواضع» آیت الله خامنه ای، «حاوی مطالب خلاف واقع بوده و از راه‌های غير موثق و غير مستند در اختيار گويندگان آنها قرار گرفته است.» در این اطلاعیه نامی از امام جمعه کاشان برده نشده است.

به گفته امام جمعه کاشان، فرمانده كل سپاه، به آیت الله خامنه ای گفته بود با دستگیری اسفندیار رحیم مشایی، «كل غائله حل می شود، حالا نهایتا چند روزی بعضی‌ ها اظهار نگرانی خواهند كرد و تمام خواهد شد.»

امام جمعه کاشان همچنین گفت آیت الله خامنه ای هنوز درباره بازداشت اسفندیار رحیم مشایی به نتیجه نرسیده است، اما دستور بازداشت و بازجویی از دستگیرشدگان نزدیک به رییس جمهوری را او صادر کرد.

به گفته امام جمعه کاشان، آیت الله خامنه ای اعلام کرده است در این جریان، «حساب رئیس ‌جمهور را جدا كنید» و به شخص ایشان در خطبه‌ها و سخنرانی‌ها چیزی گفته نشود، «ولی جریان انحرافی باید برای مردم روشن بشود».

این اظهارات در حالی مطرح می شود که در هفته های اخیر، انتقاد ها و اتهام های چهره ها و رسانه های موسوم به اصولگرا از جمله روزنامه کیهان که تحت مدیریت نماینده آیت الله خامنه ای قرار دارد، علیه اطرفیان محمود احمدی نژاد به ویژه اسفندیار رحیم مشایی شدت یافته است.

امام جمعه کاشان در اظهارات خود، اسفندیار رحیم مشایی را متهم کرد که «مراکز قدرت نظام» از جمله «ریاست کمیسیون فرهنگی دولت» را بدست گرفته است. او می گوید «جریان انحرافی»، به دنبال «حذف ولایت» و «حذف روحانیت» است.

وی از این موضوع به عنوان «یک تهدید جدی برای سلامت و امنیت كشور و برای مسائل ارزشی و اعتقادی» یاد کرده است و می گوید این جریان می ‌گوید «ما در زمان غیبت احتیاجی به واسطه بین خلق و امام زمان» نداریم.

XS
SM
MD
LG