لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۵۹

زندانیان سیاسی که اعتصاب غذا کرده اند تهدید شدند


چالش یک زن کانادایی برای آزادی همسر ایرانی تبارش از زندان اوین
چالش یک زن کانادایی برای آزادی همسر ایرانی تبارش از زندان اوین
یک هفته پس از آغاز اعتصاب غذای گروهی از زندانیان سیاسی زن در اوین، مسولان زندان به این اعتصاب واکنش نشان دادند. سایت کلمه نزدیک به مخالفان دولت گزارش داد مقامات زندان اوین زندانیان اعتصاب کننده را به دفتر بند زنان احضار کرده و از آنها در خواست کرده اند که به اعتصاب غذای خود پایان دهند. آنان تهدید کردند که در غیر این صورت ممنوع الملاقات شده و به سلول انفرادی منتقل خواهند شد.

زندانیان سیاسی زن زندان اوین در پی هجوم ماموران به بند زنان این زندان، در اعتراض به نحوه رفتارتوهین آمیز، تفتیش بدنی زندانیان و بردن بخشی از وسایل شخصی آنان اعلام اعتصاب غذا کرده و خواستار توقف بد رفتاری با زندانیان و عذرخواهی مسولان زندان شده اند.

با اعلام پایان اعتصاب راحله ذکایی و محبوبه کرمی هم اکنون ۸ زندانی در اعتصاب غذا هستند.

در روزهای گذشته تعدادی از اعتصاب کنند گان از جمله مهسا امرآبادی، شیوا نظرآهاری، نسیم سلطان بیگی و ژیلا بنی یعقوب به دلیل افت شدید فشار به بهداری زندان منتقل شدند.

همزمان در حالی که نسرین ستوده، وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر که از سه هفته پیش تاکنون در اعتصاب غذا بسر می برد، به بند امنیتی ۲۰۹ اوین منتقل شده و ممنوع الملاقات است.

خانواده حسین رونقی ملکی، فعال حقوق بشر و وبلاگ نویس زندانی امروز اعلام کرده اند که او در اعتراض به آنچه قانون شکنی‌ها و بی‌عدالتی‌های حاکم اعلام کرده از روز شنبه ۱۳ آبان دست به اعتصاب غذا زده است.

آقای رونقی که در جریان کمک رسانی به زلزله زدگان اهر و ورزقان در شهریور ماه بازداشت شد، به بیماری سخت کلیوی دچار است.

وکیل مدافع مهدی هاشمی، فرزند اکبر هاشمی رفسنجانی نیز به خبرگزاری ایسنا گفته که روز دوشنبه موکلش به دلیل بیماری قلبی به بیمارستان منتقل شده و پدرش توانسته به ملاقات او در بیمارستان دی تهران برود.
XS
SM
MD
LG