لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۵۱

هشتگ «آقا خوشش بیاید»؛ کنایه کاربران توئیتر به اعمال سلیقه دفتر خامنه‌ای


پس از اینکه یکی از طلاب دانشجو اعلام کرد پیش از حضور در جلسه دیدار با آیت الله خامنه‌ای یک هیات، سخنرانی او را بررسی و تغییر داده تا «آقا خوشش بیاید»، هشتگ در توئیتر داغ شد.

برخی وبسایت های خبری در ایران روز سه شنبه هفتم شهریور گزارش دادند که حیدر عباسی، طلبه دانشجوی صنعتی شریف اعلام کرد که اعضای این هیات پیش از حضور او در جلسه دیدار با رهبر جمهوری اسلامی از او خواسته اند جوری حرف بزند که «آقا خوشش بیاید».

به گفته حیدر عباسی، اعضای این هیات خاطراتی نقل کردند که نشان دهند آیت الله خامنه‌ای از سخنان تند و انتقادی خوشش نمی آید.

اعلام این موضوع از سوی این طلبه، زنجیره ای از توئیت ها را از سوی طلبه ها و برخی از اصولگرایان به راه انداخت.

یکی از کاربران به نقل از آقای عباسی نوشته که علیرضا پناهیان فردی بوده که به طور عمده بر «جمله آقا خوشش بیاید» تاکید داشته است. پناهیان معاون فرهنگی نهاد رهبری در دانشگاهها و مسئول نهاد رهبری دانشگاه هنر بوده است.

برخی از کاربران هم عنوان «آقا خوشش بیاید» را محصول تفکر متحجران دانستند.

یکی دیگر از کاربران هم هشدار داده که این پیام ها در نقد «آقا خوشش بیاید» ناصواب و تفرقه برانگیز است.

در این سو منتقدان هم دست به کار شدند.

برخی انتقاد کردند که چرا جامعه طلاب به موضوع سانسور سخنانشان در دیدار با رهبر واکنش نشان ندادند و اینکه آیا این موضوع با آموزه های دینی مطابقت دارد یا نه.

نمونه های دیگری هم از سانسور سخنان دانشجویان در دیدار با آیت الله خامنه ای توئیت شده است.

بعضی از منتقدان هم با دید طنز به این موضوع پرداختند.

​موضوع سانسور سخنان حاضران در دیدار با آیت الله خامنه ای در حالی مطرح شده است که منصوبان و حامیان رهبر جمهوری اسلامی برخی از سخنان دیدار کنندگان با آیت الله خامنه ای را انتقادی دانسته و این دیدگاه را تبلیغ می کردند که در دیدار با رهبر جمهوری اسلامی محدودیتی برای طرح انتقادات وجود ندارد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG