لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۰۴

کشف یک باند قاچاق در هرمزگان با مشارکت ۲۳ مامور دولتی


در ایران برنامه‌هایی تحت عنوان "امحاء" کالاهای قاچاق برگزار می‌شود
در ایران برنامه‌هایی تحت عنوان "امحاء" کالاهای قاچاق برگزار می‌شود

خبرگزاری صدا و سیما از کشف "بزرگ‌ترین باند قاچاق کالا پس از انقلاب" در استان هرمزگان خبر داده است.

رسانه‌های ایران روز سه‌شنبه ۲۹ تیر ماه صحبت‌های عزیزالله ملکی، فرمانده نیروی انتظامی هرمزگان را منتشر کردند که از کشف یک محموله قاچاق به ارزش ۱۹۰ میلیارد تومان خبر می‌داد.

به گفته این مقام انتظامی، در جریان کشف این محموله، ۲۳ مامور دولتی و ۱۷ قاچاقچی نیز دستگیر شدند.

به گفته فرمانده نیروی انتظامی هرمزگان، این "باند سازمان یافته" در شهرهای مختلف ایران فعالیت می‌کرده و اولین محموله قاچاق شده توسط آنان در اسفند سال گذشته و به تعداد ۱۱ کانتینر در بندرعباس کشف شد. از آن پس ۲۰۰ کانتینر قاچاق دیگر نیز متعلق به این باند کشف و ضبط شده است.

خبرگزاری صدا و سیما فرد اصلی این باند را م - ف، یکی از بازاریان تهران معرفی کرده و گفته که این گروه "بزرگ‌ترین باند قاچاق کالا پس از انقلاب" بوده است.

بنابراین گزارش کانتینرهای قاچاق کشف شده متعلق به این باند حامل ظروف شیشه ای ، لوازم خانگی، اسباب بازی و لوازم خودرو بوده است.

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران بهمن ماه سال گذشته از "فساد" در اقتصاد ایران انتقاد کرده و گفته بود: "وقتی می‌خواهید تولید کنید، یک دستگاه فاسدی هم که نمی‌خواهم نام ببرم که چگونه می‌تواند کالای قاچاق وارد کند، نمی‌گذارد کشور رشد کند. باید جلوی فساد گرفته شود و باید شرایط سیستم گمرکی ما بهتر شود."

پیش از او محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهوری سابق ایران به ارقام کلان حاصل از قاچاق سیگار اشاره کرده و گفته بود: "مصرف سیگار در ایران معادل ۲ هزار میلیارد تومان است. این رقم همه قاچاقچیان درجه یک دنیا را به طمع می اندازد، چه رسد به برادران قاچاقچی خودمان."

بنا بر آمارهای رسمی اعلام شده در سال بیش از ۲۰ میلیارد دلار کالای قاچاق در ایران مبادله می‌شود.

XS
SM
MD
LG