لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۴۴

درگیری با نیروی انتظامی در عسلویه؛ سپاه هم وارد عمل شد


اخبار غیررسمی از درگیری ماموران پلیس با بخشی از مردم "نخل تقی" در شهرستان عسلویه حکایت می‌کند. اما نیروی انتظامی استان بوشهر می‌گوید که که "اوضاع تحت کنترل" است. نیروهای سپاه نیز تایید وقوع درگیری و "درخواست کمک" از سوی نیروی انتظامی را تایید کرده‌اند.

روز چهارشنبه ۱۶ تير ماه عکس‌هایی از یک ماشین نیروی انتظامی به آتش کشیده شده در نخل تقی شهرستان عسلویه منتشر شد و شهروند خبرنگاران در شبکه‌های اجتماعی روایت می‌کنند که تجمع جمعی از اهالی مقابل پاسگاه منجر به درگیری با ماموران پلیس شده است.

وبسایت محلی خلیج فارس نیز گزارش داده که "به دنبال شلیک نیروی انتظامی و کشته شدن یک نفر به ظن قاچاق" درگیری رخ داده و فضای نخل تقی "ناآرام و ملتهب" است. بنا بر این گزارش درگیری بین اهالی و نیروهای انتظامی منجر به زخمی شدن چهار نفر شده است.

درگیری پس از آن رخ داد که "یک مامور نیروی انتظامی به موتورسواری حین خروج از اسکله نخل تقی به ظن قاچاق دستور ایست می‌دهد و گویا به دلیل بی توجهی به آن، مامور پلیس اقدام به تیراندازی کرده که منجر به مرگ موتورسوار می‌شود".

نیروی انتظامی استان بوشهر روز پنج‌شنبه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که "اوضاع تحت کنترل" است.

فرمانده سپاه شهرستان عسلویه نیز به خبرگزاری فارس گفت که نیروی انتظامی از سپاه درخواست کمک کرده و سپاه پاسداران " از ابتدای حادثه برای ایجاد آرامش در منطقه تلاش کرد و به این هدف نیز دست یافت."

در مناطق محروم ایران، قاچاق به یکی از راه‌های رایج گذران زندگی برای ساکنان منطقه تبدیل شده است.

بنا بر آمارهای رسمی اعلام شده در سال بیش از ۲۰ میلیارد دلار کالای قاچاق در ایران مبادله می‌شود اما منتقدان می‌گویند که نیروهای نظامی و انتظامی به جای کنترل مبادی اصلی قاچاق بر برخورد با نیروهای خرده پای محلی متمرکز شده‌اند.

XS
SM
MD
LG