لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۱۵

پلیس تجمع بسیج دانشجویی مقابل وزارت نفت را پراکنده کرد


نیروهای پلیس مقابل وزارت نفت ایران
نیروهای پلیس مقابل وزارت نفت ایران

پلیس ایران از تجمع اعتراضی بسیج دانشجویی مقابل وزارت نفت جلوگیری کرد.

خبرگزاری های ایران روز شنبه (۱۰ بهمن) گزارش دادند که ماموران پلیس با پراکنده کردن افرادی که مقابل ساختمان وزارت نفت تجمع کرده بودند و دستگیری تعدادی از آنان، از برگزاری این تجمع اعتراضی جلوگیری کرد.

خبرگزاری ایرنا به نقل از مدیر کل سیاسی استانداری تهران نوشت درخواستی برای مجوز برگزاری تجمع از استانداری صورت نگرفته بود و این تجمع غیرقانونی بود.

مرکز اطلاع رسانی پلیس نیز اعلام کرد که ۳۸ نفر "به دلیل بر هم زدن نظم عمومی" با تجمع مقابل وزارت نفت بازداشت شده‌اند. بنا به اعلام این مرکز، این افراد به هشدارهای پلیس برای ترک محل توجه نکردند.

در عین حال خبرگزاری تسنیم به نقل از مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق، تجمع کنندگان را دانشجویانی معرفی کرد که به قراردادهای جدید نفتی معترض بودند و خواستار لغو این قراردادها بودند.

طی هفته‌های اخیر و پس از رونمایی از شکل جدید قراردادهای نفتی ایران، منتقدان دولت در مجلس شورای اسلامی به شدت با این قراردادها مخالفت کردند. مسعود میرکاظمی، وزیر نفت دولت احمدی نژاد و نماینده کنونی مجلس از منتقدان سیاست های نفتی دولت روحانی است.

علیرضا زاکانی، دیگر نماینده اصولگرای مجلس نیز دولت را به پنهانکاری در قراردادهای نفتی جدید متهم کرد و درباره عقد قراردادهای نفتی محرمانه بدون اطلاع مجلس هشدار داد.

XS
SM
MD
LG