لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۰۵

پلیس تهران مسئولیت حمله به معترضان موسسه ثامن را نپذیرفت؛ «خودسر» بودند


در پی انتشار فیلم حمله پلیس به تجمع کنندگان مقابل موسسه مالی ثامن، رئیس پلیس تهران مامورانی که تجمع کنندگان را کتک زدند «ماموران سرخود» خواند.

حسین ساجدی نیا، رئیس پلیس تهران روز دوشنبه ۲۹ خرداد به خبرنگاران گفت که درگیری برخی از عوامل پلیس با تجمع کنندگان مقابل موسسه مالی ثامن «خودسرانه» بوده و پلیس پس از بررسی حادثه، با «عوامل حاضر در درگیری» برخورد کرده است.

روز یکشنبه گروهی از سپرده گذاران موسسه مالی ثامن در پی نگرانی از وضعیت این موسسه مقابل دفتر آن تجمع کردند. این تجمع با برخورد نیروی انتظامی مواجه شد و به زد و خورد ماموران پلیس با تجمع کنندگان کشیده شد. نکته قابل توجه در فیلم های منتشر شده این است که در زمان حمله پلیس به مردم معترض، بین نیروهای پلیس درباره برخورد با آنها اختلاف نظر وجود دارد:

طی هفته‌های اخیر در پی اعلام ورشکستگی برخی از موسسات مالی و اعتباری، نگرانی‌ها از سرنوشت این موسسات و پس انداز شهروندان نزد آنها افزایش یافته است.

این درحالیست که بانک مرکزی بیشتر این نگرانی ها را بی‌مورد دانسته و شایعاتی مبنی بر ورشکستگی بانکها یا خروج سپردها از موسسات مالی را دارای نیات خاص عنوان کرد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG