لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۳۹

هواپیمای مسافری ایران ایر در نزدیکی ارومیه سقوط کرد


آرشیو
آرشیو

خبرگزاری های ایرانی از سقوط یک هواپیمای متعلق به خطوط هوایی ایران ایر در نزدیکی ارومیه خبر می دهند. به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از رئیس اورژانس کشور هنوز هیچ مورد فوتی از حادثه سقوط هواپیما دریافت نکرده است اما ۵۰ مصدوم از مجموع ۱۰۵ سرنشین هواپیما زنده از آن خارج شده اند. شمار جان بدربردگان از سوی مقامات دولتی تأیید نشده است.

هواپیمای بوئینگ بین ساعت هفت تا هشت شب یکشنبه به وقت محلی، دچار سانحه شد. شماره پرواز این هواپیما که از تهران عازم ارومیه بود، ۲۷۷ گزارش شده است.

این در حالی است که احمد مجیدی معاون مدیریت بحران وزارت راه و ترابری ایران گفته است سانحه هواپیمای بوئینگ ایران ایر فرود اضطراری بود نه سقوط.

مجتبی خالدی، کارشناس مسئول مرکز عملیات اورژانس کل کشور به خبرگزاری های داخلی ایران گفته است: «هواپیما در روستای قره حسن لو، فرود اضطراری داشته و خلبان از سقوط حتمی جلوگیری کرده است».

به گفته رئیس اورژانس کل کشور تعدادی از مسافران مجروح و تعدادی نیز سالم بودند که با کمک امدادگران از هواپیما خارج شدند. وی گفت هنوز آمار خاصی درباره جان باختگان در دست نیست و این آمار توسط پزشک قانونی اعلام می شود.

به گفته رئیس اورژانس نیروهای امدادی در محل حادثه که روستایی در نزدیکی ارومیه است، با وجود برف سنگینی با ارتفاع ۷۰ سانتیمتری که در محل حادثه بر زمین نشسته است، مشغول امدادرسانی به مصدومان هستند.

XS
SM
MD
LG