لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۳۱

طرح جدید مجلس درباره نحوه لغو تحریم‌ها در توافق هسته‌ای


طرح جدید مجلس درباره نحوه لغو تحریم‌ها در توافق هسته‌ای
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:04:00 0:00
دانلود

نمایندگان مجلس شورای اسلامی ایران فوریت طرحی به نام «طرح جدید هسته‌ای» را تصویب کرده‌اند که بر اساس بخشی از آن، همه تحریم‌های هسته‌ای ایران باید در روز توافق لغو شود.

نمایندگان مجلس در این طرح که روز چهارشنبه ۲۷ خرداد ارائه و فوریت آن تصویب شد، علاوه بر گنجاندن بندی مربوط به زمان لغو همه تحریم‌ها در روز توافق هسته‌ای، هرگونه بازرسی و دسترسی به اماکن نظامی ایران را هم ممنوع کرده‌اند.

همزمان با نزدیکتر شدن پایان مهلت دستیابی به توافق نهایی و انتشار بخش‌های از جزئیات توافق، مخالفان مذاکرات هسته‌ای در ایران به انتقادات و مخالفت‌های خود افزوده‌اند.

با وجود فشارهای مجلس برای سختگیری بیشتر ایران در مذاکرات هسته‌ای، تجمع‌هایی نیز با عناوین مختلف برای ابراز مخالفت با این مذاکرات برگزار می‌شود؛ مانند تجمعی که روز سه‌شنبه در جریان تشییع بقایای اجساد غواصان کشته شده در عملیات کربلای ۴ برگزار شد.

به گفته شاهدان، در حالی که گروه های مختلفی از مردم برای ابرازهمدردی در این مراسم شرکت کرده بودند، عده‌ای نیز پلاکاردهايی با مضمون اعتراض به سياست‌های دولت روحانی در مذاکرات اتمی با گروه ۱+۵ به همراه داشتند. در مراسم روز سه شنبه، شعارهایی هم علیه دولت داده شد.

XS
SM
MD
LG