لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۳۶

معاون وزیر کشاورزی: حرکت من در مجلس مثل حرکت زیدان در جام جهانی بود


درگیری معاون پارلمانی وزیر جهاد کشاورزی در مجلس
درگیری معاون پارلمانی وزیر جهاد کشاورزی در مجلس

معاون وزیر جهاد و کشاورزی ایران که روز سه‌شنبه با یکی از نمایندگان درگیر شده بود با توضیح جزئیات اتفاق روز سه شنبه، درگیر شدن با نماینده مجلس را با حرکت زیدان در جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان مقایسه کرد.

خلیل آقایی روز چهارشنبه ۱۹ خرداد در گفت و گو با خبرگزاری تسنیم در توضیح درگیری خود با عزت الله یوسفیان ملا نماینده آمل گفت که بر خلاف ادعای نماینده آمل درگیری هرگز درباره واردات و تولید برنج نبود.

این مقام دولتی اضافه کرد: "ایشان قصد این داشت که مرکز تحقیقات برنج شمال را در "گاودشت" حدفاصل آمل و بابل به‌ مساحت ۴۰۰ هکتار تغییر کاربری دهد تا برای ایجاد فرودگاه واگذار شود. پیشتر نیز در دیدار با وزیر جهاد کشاورزی، کمیسیون اصل ۹۰، وزارت راه شهرسازی و مسئولان منطقه نیز همین موضوع را طرح کرده است."

به گفته خلیل آقایی، این نماینده مجلس یک روز قبل از آن هم برای طرح این موضوع به دفتر او رفته بود.

حرکتی مثل زیدان

معاون وزیر جهاد و کشاورزی جمهوری اسلامی که همچنان اصرار دارد یقه پیراهنش را نماینده مجلس در حین درگیری دریده است، در ادامه سخنان خود گفت: "این نماینده مجلس هنگام رفتن دست خود را به سینه من زد و پیراهن مرا کشید و من دیدم که دکمه‌های پیراهنم پاره شد."

او تاکید کرد که حرف رکیکی به آقای یوسفیان ملا نزده است و در توضیح عصبانیت خود گفت: "وقتی ۱۰ بار دشنام ناموسی به من داده شد من نتوانستم جلوی خود را بگیرم مانند زیدان که در جام جهانی با بازیکن ایتالیایی دعوا کرد و درنهایت منجر به حذف فرانسه از جام جهانی شد."

زین الدین زیدان، کاپیتان تیم ملی فرانسه در فینال جام جهانی ۲۰۰۶ مقابل ایتالیا با سر به سینه ماتراتزی مدافع حریف ضربه زد که این حرکت منجر به اخراج او از زمین شد.

گفته‌های آقای آقایی در حالی است که عزت الله یوسفیان ملا علت درگیری با معاون وزیر جهاد و کشاورزی را بحث در مورد واردات برنج عنوان کرد و گفت: "در حالی که کشاورز هنوز محصول برنج خود را برداشت نکرده است چرا باید واردات برنج انجام شود."

هنگام بحث و درگیری این دو در صحن علنی مجلس، تعدادی از نمایندگان سعی در آرام کردن معاون وزیر داشتند و با گذاشتن دست در مقابل دهانش، او را به بیرون جلسه هدایت کردند. آقای یوسفیان ملا دلیل این کار را "فحاشی" معاون وزیر جهاد کشاورزی عنوان کرده است.

XS
SM
MD
LG