لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۰۰

علی مطهری در مراسم روز خبرنگار: خبرنگاران زندانی باید آزاد شوند


علی مطهری، نماینده مجلس شورای اسلامی
علی مطهری، نماینده مجلس شورای اسلامی

مراسم بزرگداشت روز خبرنگار از سوی انجمن صنفی روزنامه‌ های غیردولتی ظهر روز شنبه با حضور مدیران مسئول، خبرنگاران و اهل رسانه ها در سالن همایش‌‌های برج میلاد برگزار شد.

در مراسم بزرگداشت روز خبرنگار که روز شنبه هجدهم مرداد در برج میلاد تهران برگزار شد، علی مطهری نماینده مجلس شورای اسلامی از نقش خبرنگاران در جامعه ایران تقدیر کرد و با اشاره به اینکه آزادی عمل خبرنگاران از بروز فساد جلوگیری می کند، گفت: «زمانی که در کشور مطبوعات آزاد بودند بحث‌ هایی همچون قتل‌های زنجیره‌ای، مسائل پیش آمده در بند ۳۵۰ اوین و همچنین قتل ستار بهشتی بیان و افشا شد.»

آقای مطهری همچنین اظهار داشت باید به سمتی حرکت کنیم که برخوردهای دوگانه با مطبوعات وجود نداشته باشد و همانگونه که با یک روزنامه اصلاح طلب برخورد می‌شود با روزنامه های کیهان و فارس هم همانطور برخورد شود و حاکمیت دوگانه در مطبوعات باید از بین برود.

وی خواستار آزادی روزنامه نگاران زندانی شد و گفت: «نباید خبرنگاری به خاطر پیگیری مساله‌‌ای همچون حادثه زندان اوین ماه‌ها در انفرادی بماند از طرف دیگر باید انجمن صنفی روزنامه‌نگاران مشکلش حل شود و از آنجا که وزارت اطلاعات شکایت خود را پس گرفته قوه قضاییه نباید سخت‌گیری کند و این انجمن باید زودتر باز شود».

علی مطهری، که پیشتر به عنوان نماینده اصولگرای مجلس شناخته می شد، از بعد از حرکت های اعتراضی مردم و رویدادهای پس از انتخابات سال ۸۸، به جمع منتقدین از نحوه برخورد حکومت با معترضان پیوست. که اقدام او اعارضات اصولگرایان را به دنبال داشت.

XS
SM
MD
LG