لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۰۵

شیرین عبادی: شبکه‌های ماهواره‌ای صداوسیما که بلندگوی تبلیغاتی رژیم ایران هستند، تحریم شوند


شیرین عبادی، حقوقدان ایرانی و برنده جایزه نوبل صلح، اعلام کرد که از تحریم‌هایی علیه جمهوری اسلامی حمایت می‌کند که به مردم ایران آسیب وارد نکند.

خانم عبادی شنبه ۷ اردیبهشت در گفت و گو با شبکه تلویزیونی الجزیره گفت که جلوگیری از پخش برنامه های غیرفارسی جمهوری اسلامی از طریق ماهواره، یکی از راه های تحریم ایران است که به حکومت ضربه می زند.

او گفت: «ممنوعیت استفاده از این ماهواره ها می تواند بلندگوهای تبلیغاتی جمهوری اسلامی را قطع کند.»

شیرین عبادی اضافه کرد: «فکر می کنید چگونه جوانان یمنی، لبنانی و سوری جذب ایران می شوند و از جمهوری اسلامی حمایت می کنند؟ از طریق همین شبکه های تلویزیونی است که جمهوری اسلامی جوانان را فریب می دهد.»

خانم عبادی در ادامه مصاحبه خود توضیح داد که به نظر او اصلاحات در ایران رخ نمی‌دهد مگر با تغییر قانون اساسی و این اقدام تنها توسط مردم ایران امکان پذیر است.

دولت پرزیدنت ترامپ اعلام کرده است که در ادامه فشار حداکثری بر جمهوری اسلامی برای وادار کردن این رژیم به تغییر رفتار، دیگر معافیت خرید نفت از ایران را برای هیچ کشوری در نظر نمی گیرد.

پرزیدنت ترامپ سال گذشته با اعلام اینکه توافق هسته ای با ایران منجر به تغییر رفتار ایران در منطقه نشده و برنامه موشکی و هسته‌ای ایران را متوقف نکرده است، دستور خروج آمریکا از این توافق و بازگشت تحریم‌های هسته ای علیه جمهوری اسلامی را صادر کرد.


https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG