لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۲۹

همزمان با جلوگیری از حضور در محافل، شایعه حصر محمد خاتمی تکذیب شد


در پی انتشار شایعاتی مبنی بر حصر خانگی محمد خاتمی، رئیس جمهوری پیشین ایران، او در پیامی اعلام کرد که از حضور در مراسم سالگرد درگذشت خواهرش محروم است.

به نوشته وبسایت اردکان، محمد خاتمی در پیامی به مناسبت اولین سالگرد درگذشت خواهرش آورده است: " اگر از حضور در مراسم سالگرد محرومم، خشنودم که در این یک سال شب و روزی نبوده است که به یاد او نباشم."

حضور نیافتن رئیس جمهوری سابق ایران در این مراسم پس از ممانعت ماموران امنیتی از حضور او در عروسی فرزند میرحسین موسوی موجب گمانه‌زنی‌هایی درباره حصر خانگی رئیس دولت اصلاحات شد.

در پی این شایعات، خبرنگاران روز یکشنبه ۱۶ اسفند از سخنگوی قوه قضائیه از احتمال حصر محمد خاتمی پرسیدند. اژه ای در پاسخ مسئله حصر خانگی او را رد کرد و گفت: "بحث حصر وی صحت ندارد، اما ممانعت از ورود ایشان به آن مجلس با حکم دادستانی بوده است که در خصوص موارد دیگر نیز دادستانی تصمیم خواهد گرفت."

یک روز پیش از آن، محمدرضا تابش نماینده مجلس و از نزدیکان محمد خاتمی گفته بود که اخبار مربوط به حصر آقای خاتمی کذب است و صحت ندارد.
او درباره جلوگیری از حضور خاتمی در مراسم خانوادگی و محافل گفت که پیش از این نیز چندین بار از حضور رئیس جمهوری پیشین ایران در محافل سیاسی و خانوادگی جلوگیری شده بود و این موضوع تازه‌ای نیست.

سخنان آقای تابش همزمان با انتشار پیام آقای خاتمی درباره محرومیت حضور در مراسم سالگرد درگذشت خواهرش ایراد شد.

رئیس جمهوری پیشین ایران پیشتر از سوی قوه قضائیه ایران ممنوع التصویر شده بود. رسانه ها همچنین از درج اخبار مربوط به او منع شده اند. او اجازه خروج از کشور را نیز ندارد.

XS
SM
MD
LG