لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۴۹

ششمین عمل جراحی مهدی کروبی؛ برادر رئیس جمهور از او "عیادت" کرد


آقای کروبی که از حدود ۵ سال پیش در حصر خانگی به سر می‌برد روز سه شنبه از ناحیه ساق پا تحت عمل جراحی قرار گرفت.
آقای کروبی که از حدود ۵ سال پیش در حصر خانگی به سر می‌برد روز سه شنبه از ناحیه ساق پا تحت عمل جراحی قرار گرفت.

مهدی کروبی، دبیر کل حزب اعتماد ملی که در بازداشت خانگی است، به دلیل زمین خوردگی دچار شکستگی پا شد و تحت عمل جراحی قرار گرفت.

آقای کروبی که از حدود ۵ سال پیش در حصر خانگی به سر می‌برد روز سه شنبه ۱۷ آذر از ناحیه ساق پا تحت عمل جراحی قرار گرفت. این ششمین عمل جراحی آقای کروبی پس از حصر خانگی او بود.

فاطمه کروبی همسر آقای کروبی با تایید این خبر به وبسایت سحام نیوز گفت که عمل ساق پای آقای کروبی با موفقیت انجام شده است.

به گفته محمد حسین کروبی، فرزند آقای کروبی، وزیر بهداشت در بیمارستان حاضر شد و درمان آقای کروبی را تحت نظر گرفت.

فرزند آقای کروبی همچنین گفت که حسین فریدون، برادر رئیس جمهوری ایران نیز با حضور در بیمارستان از آقای کروبی عیادت کرده است.

مهدی کروبی از رهبران معترضان سال ۸۸ ، سه سال از حصر خود را در خانه امن وزارت اطلاعات گذراند. به گفته همسر او، شرایط نگهداری مهدی کروبی در خانه امن وزارت اطلاعات آسیبهای فراوانی به جسم او وارد کرد.

فاطمه کروبی درباره حادثه زمین خوردگی آقای کروبی گفت: "به دلیل شرایط جسمی و درد زانو آقای کروبی کمتر می توانست از حیاط منزل استفاده کنند. سه ماه پیش تصمیم گرفته شد وسیله ای برای این کار تهیه شود، که بالابری ساده و موقت بود. متاسفانه چند روز پیش بعلت نقض فنی٬ هنگامی که ایشان درب را برای پیاده شدن باز می کنند٬ در همان لحظه بالابر به حرکت در می آید و ایشان بطور ناگواری بر زمین می افتند. در نتیجه مفصل زانوی پای چپ شان آسیب می بیند، همچنین منجر به شکستگی دوبل از ناحیه ساق پای چپ می شود."

به گفته خانم کروبی، مهدی کروبی پس از عمل جراحی به مراقبتهای بعدی نیاز دارد که با توجه به شرایط حصر باید دید چگونه فراهم می شود.

حصر خانگی مهدی کروبی، میر حسین موسوی و زهرا رهنورد، طی سالهای اخیر انتقاداتی را در پی داشته است. از جمله علی مطهری که معتقد است حصر رهبران اعتراضات سال ۸۸ برای جمهوری اسلامی هزینه داشته است و اگر برای این افراد در حصر اتفاقی بیفتد، این هزینه سنگین تر می شود.

XS
SM
MD
LG