لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۰۵

نشت نفت در آبهای ساحلی مازندران


نشت نفت در آبهای ساحلی مازندران
نشت نفت در آبهای ساحلی مازندران

آبهای ساحلی شهرستان نوشهر مازندران دچار آلودگی نفتی شده است. براساس گزارش ها نشت نفت به آبهای ساحلی ناشی از پاره شدن شلنگ پوسیده نازل تخلیه نفت یک نفتکش روسی بوده است.

محمدباقر نبوی، معاون دریایی سازمان محیط زیست در گفت و گو با سبزپرس گفت: «بر اساس گزارشی که پیرو درخواست ما در خصوص نشت نفت نفتکش به آب دریا در نوشهر رسیده، این حادثه در روز ۳۱ اردیبهشت و در ساعت حدود ۲۰ رخداده.»

به گفته کارشناسان نفتکش روسی به نام «امیرخان» که بیش از دوهزار تن نفت را به نوشهر رسانده بود، فرسوده و از کارافتاده است.

مقامات مسئول می گویند نشت نفت کشتی روسی به دریا مهار شده؛ اما کار پاکسازی لکه های نفتی ادامه دارد

چهارماه پیش نیز نیز حادثه نفتی دیگری در آبهای جنوبی ایران و در سواحل شهرستان دیلم در استان بوشهر رخداد که کار پاکسازی و گردآوری آلودگی های نفتی از آبهای ساحلی به تازگی به پایان رسیده و گفته می شود بخش عمده ای از نفت رهاشده همراه با جریان آب به میانه خلیج فارس رفته که گروه پاکسازی از یابش این لکه های نفتی خودداری کرده و کار خود را پایان یافته اعلام کرد.

دوستداران حفظ محیط زیست دریاهای ایران می گویند کارشکنی ها و مخالفت دولت با شکل گیری و فعالیت سازمان های غیردولتی مدافع حفظ محیط زیست دریاها یکی از موانع اصلی نظارت مردمی و شفاف سازی در زمینه مقابله با آلودگی نفتی دریاهاست.

XS
SM
MD
LG