لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۴۶

آسفالتکاری، بررسی فعالیت های پارچین را دشوار کرده


.
.
یک نهاد آمریکایی که فعالیت های اتمی ایران را دنبال می کند، می گوید تجزیه و تحلیل تصویرهای ماهواره ای اخیر حاکی از روی دادن تغییرات عمده ای در مرکزنظامی پارچین است.

خبرگزاری اسوشیتد پرس می گوید چهار تصویری که موسسه علوم و امنیت بین المللی امروز پنج شنبه منتشر کرده، آنچه را نشان می دهد که آسفالت ناحیه ای مجتمع پارچین خوانده شده است.

کارشناسان آژانس بین المللی انرژی اتمی طی ۱۸ ماه گذشته ۱۰ بار با مذاکره کنندگان ایرانی ملاقات کرده اند، اما نتوانسته اند از تأسیسات مورد نظرشان در ایران بازرسی کنند تا بتوانند صحت یا سقم ادعای تهران را مبنی بر عدم استفاده از سایت پارچین برای آزمایش های اتمی بررسی کنند.

اسوشیتد پرس می گوید ایران گفته است عملیات آسفالت بخشی از امور عادی تعمیراتی است. اما با جلوگیری ازتحقیقات، و نشانه های فعالیت های دیگر، نگرانی های آژانس افزایش یافته است .

درگزارش آسوشیتد پرس گفته می شود انجام آسفالتکاری، نمونه برداری از خاک را برای بررسی نوع فعالیت های ایران دشوار می کند. ورای آسفالتکاری، یوکیا آمانو، مدیر آژانس بین المللی انرژی اتمی، اوایل سال جاری به خبرنگاران گفت او نگران خاکبرداری و امکان تخریب تاسیسات زیر بنایی در پارچین است.
XS
SM
MD
LG