لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۲۵

آيت الله خامنه ای: هيچ گفتگويی با آمريکا انجام نخواهد شد


آيت الله خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی گفت ايران فقط در صورتی با آمريکا مذاکره می کند که آن کشور از «تحريم و تهديدهايش» عليه ايران دست بردارد.

آيت الله خامنه ای در سخنانی خطاب به مقامات ارشد ايران در روز چهارشنبه گفت: محمود احمدی نژاد، رئيس جمهوری، و ديگر مقامات حق دارند که می گويند ايران آماده مذاکره در مورد برنامه اتمی اش است. اما افزود هيچ گفتگويی با آمريکا انجام نخواهد شد.

ايالت متحده، شورای امنيت سازمان ملل متحد و اتحاديه اروپا اخيرا تحريمهای سخت جديدی در ارتباط با خودداری ايران از متوقف کردن غنی سازی اورانيوم وضع کرده اند.

دريادار مايک مولن، رئيس ستاد مشترک نيروهای مسلح آمريکا، اوايل ماه جاری گفت ايالات متحده طرحی برای حمله به ايران به منظور بازداشتن آن کشور از دستيابی به سلاح اتمی دارد اما ابراز اميدواری کرد که آمريکا ناگزير از استفاده آن گزينه نشود.

مولن گفت خطر دستيابی ايران به سلاح اتمی قابل قبول نيست.

روز چهارشنبه همچنين سفير ايران در آژانس بين المللی انرژی اتمی از آژانس خواست برای مقابله با تحريم های شورای امنيت سازمان ملل متحد به ياری ايران بيايد.

ايسنا خبرگزاری رسمی ايران به نقل از علی اصغر سلطانيه نوشت که آژانس بين المللی انرژی اتمی بايد بداند که ايران برای نمايش حسن نيت خود و شفافيت با آژانس همکاری داشته است.

ايران در حال حاضر تحت چهار قطعنامه تحريم از شورای امنيت است.

XS
SM
MD
LG