لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۱۶

متن «برجام» در شورای عالی امنیت ملی در دست بررسی است


فاطمه حقیقت جو: مجلس باید طرح برجام را بررسی کند
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:01:54 0:00

در حالیکه مجلس مشغول بررسی متن «برنامه جامع اقدام مشترک» است، سخنگوی شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی از آغاز بررسی متن «برجام» در این شورا خبر داد.

به گزارش ایرنا، کیوان خسروی، سخنگوی شورای عالی امنیت ملی ایران روز چهارشنبه هفتم مرداد گفت: «متن جمع بندی پایانی مذاکرات هسته‌ای (برجام) در جلسات نوبه‌ای و فوق‌العاده شورای عالی در دست بررسی است.»

او با اعلام این خبر و با اشاره به ماهیت پرونده مذاکرات هسته‌ای که اصلی‌ترین پرونده امنیت ملی در ۱۰ سال گذشته بوده است افزود: «بررسی دقیق متن برجام از سوی مبادی مربوط در حال انجام است.»

سخنگوی شورای عالی امنیت ملی، بر حفظ انسجام و وحدت ملی و خودداری از اظهارات و اقدامات غیرسازنده از سوی گروهای مختلف داخلی در این مورد تاکید کرد.

این اظهارات سخنگوی شورای عالی امنیت ملی در حالیست که مجلس شورای اسلامی نیز در حال بررسی متن برجام برای تصویب یا رد آن است.

در ایران بر سر اینکه توافق هسته‌ای ایران و شش قدرت جهانی باید به تصویب مجلس برسد یا نه اختلاف نظر وجود دارد. یک روز پس از آنکه محمد باقر نوبخت، سخنگوی دولت اعلام کرد این توافق تنها در شورای عالی امنیت ملی بررسی خواهد شد، علی لاریجانی، رئیس مجلس گفته است مجلس این طرح را بررسی خواهد کرد.

همزمان انتشار دستور العمل خیلی محرمانه وزارت ارشاد ایران که در آن به رسانه ها اعلام شده است شورای عالی امنیت ملی خواستار تمجید از «برجام» (توافق جامع اتمی) و تیم مذاکره کننده ایران در مذاکرات هسته ای شده، بحث‌هایی را برانگیخته است.

فاطمه حقیقت جو، فعال سیاسی و نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی به بخش فارسی صدای آمریکا گفت اگر شورای عالی امنیت ملی مصوبه‌ای در مورد چگونگی پوشش برجام صادر کرده باشد، این امر سانسور و محدود کردن رسانه‌ها است. او همچنین گفت طبق قانون اساسی مجلس باید طرح برجام را بررسی کند.

XS
SM
MD
LG