لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۲۰

تصاویری از برپایی گردهمایی ایرانیان خارج از کشور در حمایت از توافق هسته‌ ای


گردهمایی ایرانیان در شیکاگو در حمایت از توافق هسته ای
گردهمایی ایرانیان در شیکاگو در حمایت از توافق هسته ای

شماری از ایرانیان اروپا و آمریکا در پی حضور در کمپین ایرانیان خارج از کشور برای حمایت از توافق هسته‌ای، تصاویر خود را از این گردهمایی ها برای بخش فارسی صدای آمریکا فرستادند.

گردهمایی‌های ایرانیان خارج از کشور روز شنبه ۱۵ اوت، ۲۴ مرداد در نقاط مختلف جهان برای دفاع از توافق هسته‌ای ایران و قدرت‌های جهانی برگزار شد.

این گردهمایی‌ها در پی آن برگزار شد که گروه حامیان توافق، طی کمتر از دو هفته پیش از آغاز آن، موفق شدند مقدمات تجمع روز شنبه را در حدود ۱۰۰ شهر کوچک و بزرگ کشورهای مختلف دنیا فراهم کنند. این گروه که با هشتگ #SupportIranDeal در شبکه‌های مجازی اطلاع‌رسانی می‌کنند، روز پانزدهم آگوست را «روز جهانی صلح برای ایران» نامیدند.

یکی از مخاطبان از گردهمایی که در میدان کاپلی شهر بوستون آمریکا برگزار شده بود، این تصاویر را برای صدای آمریکا فرستاد.

آن طور که یک مخاطب برای صدای آمریکا نوشته است، حاضران در این مراسم سرود ای ایران خواندند و جوانان ایرانی ساکن بوستون به رهگذران آمریکایی شاخه‌های گل هدیه دادند.

یکی دیگر از مخاطبان هم تصاویر زیر را از دانشگاه وایومینگ آمریکا فرستاده است.

ویدئوی زیر را هم از برپایی گردهمایی حمایت از توافق هسته‌ای در تورنتو برای صدای آمریکا فرستاده شده است.

نورالدین پیرموذن، نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی هم تصاویری را از تجمع ایرانیان لس‌آنجلس در پارک مرکزی این شهر فرستاده است.

تجمع حمایت از توافق هسته‌ای با ایران با شعار روز جهانی صلح برای ایران در اسپانیا هم برگزار شد که یکی از مخاطبان تصویر زیر را از بارسلونا فرستاد.

مخاطب دیگری هم این عکس زیر را فرستاده است.

مخاطبان دیگر نیز چند عکس از شهرهای مختلف از جمله شیکاگو و نیویورک فرستاده اند که از آنها را در ادامه می‌بینید.

بخش فارسی صدای آمریکا که برپایی تجمع را در پایتخت ایالات متحده و چند شهر اروپا پوشش داد، از ایرانیان خارج از کشور خواسته بود تا تصاویر خود از برگزاری این مراسم در سراسر جهان را برای انتشار بفرستند.

XS
SM
MD
LG