لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۳۵

پخش جزوه علیه مذاکرات هسته‌ای در مسجد جمکران


 تیم مذاکره کننده ایران در مذاکرات هسته ای
تیم مذاکره کننده ایران در مذاکرات هسته ای

پخش جزوه ای چهار صفحه‌ای علیه مذاکرات هسته‌ای ایران با گروه ۱+۵ منتسب به بسیج دانشجویی یکی از دانشگاه های تهران در مسجد جمکران در نزدیکی قم، با اعتراض برخی از زیارت کنندگان در این مسجد مواجه شد.

به نوشته خبرگزاری ایرنا، گروهی از حاضران در این مسجد به توزیع کنندگان این جزوه گفته‌اند که «برای زیارت آمده‌اند و این محل جای سوء استفاده از احساسات مذهبی مردم نیست.»

ایرنا گزارش داد که از بلندگوهایی نزدیک مسجد جمکران شعارهایی برضد مذاکرات هسته‌ای ایران شنیده می‌شد.

پخش این جزوه در حالیست که همزمان با آغاز دور جدید مذاکرات، گروه‌هایی از مخالفان مذاکره تجمعاتی در برخی شهرهای ایران برگزار کردند که با انتقاد مقامات دولتی مواجه شد.

از سوی دیگر، استادان و دانشجویان دانشگاه امام حسین وابسته به سپاه پاسدارن نیز سوم خرداد ماه با صدور بیانیه‌ای خواستار تعیین «سقف تداوم مسیر اعتمادسازی» در مذاکرات هسته‌ای از سوی مذاکره‌کنندگان ایران شدند.

در پایان این بیانیه آمده بود استادان و دانشجویان دانشگاه امام حسین، «نارضایتی عمیق خود را از تداوم مذاکراتی که با اهرم تهدید نظامی و تحریم اقتصادی انجام می‌شود، اعلام داشته و خواستار معلوم شدن نقطه پایانی برای مذاکرات با فرجام نامعلوم» هستند.

گفت و گوهای هسته‌ای با نزدیک شدن به پایان مهلت دستیابی به توافق هسته‌ای، به مراحل حساس خود نزدیک شده است. مذاکره‌کنندگان که به تفاهمی برای چارچوب متن توافق نهایی دست یافته‌اند، برای تکمیل نگارش متن توافقنامه نهایی تلاش می‌کنند.

XS
SM
MD
LG