لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۴۴

نامه های فعالان داخل و خارج از ایران به آمریکاییان در حمایت از توافق اتمی


محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران در حال دست دادن باجان کری وزیر امور خارجه آمریکا پس از حصول توافق حامع اتمی - ۱۴ ژوئیه ۲۰۱۵
محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران در حال دست دادن باجان کری وزیر امور خارجه آمریکا پس از حصول توافق حامع اتمی - ۱۴ ژوئیه ۲۰۱۵

تعدادی از فعالان جامعه مدنی ایران در نامه ای سر گشاده به شهروندان ایالات متحده خواستار حمایت آنها برای تایید توافق جامع اتمی ایران در کنگره آمریکا شدند.

این گروه که شامل روزنامه نگاران، حقوقدانان، استادان دانشگاه و سیاستمداران پیشین است، با ابراز نگرانی از نتایج رد این توافق در کنگره آمریکا می گویند چنین تصمیمی تشدید تحریم ها علیه ایران و احتمال بروز جنگ را به دنبال خواهد داشت.

در این نامه همچنین آمده که در صورت درگیر شدن منطقه خاورمیانه در جنگی دیگر، نیروهای افراطی بر پشتیبانان صلح ، سازش و آرامش چیره خواهند شد و تاثیرات آن به شکلی خواهد بود که کشورهای جهان را تا سالیان سال به خود مشغول خواهد کرد.

همچنین در نامه دیگری که به امضای گروهی از فعالان ایرانی خارج از کشور رسیده، از قانونگذاران آمریکایی خواسته شده است از توافق اتمی با ایران حمایت کنند.

در این نامه که از جمله شیرین عبادی، علی افشاری، مازیار بهاری، بهروز بیات، حسن یوسفی اشکوری، منصور فرهنگ، مهرداد درویش پور، حسن شریعتمداری و شمار زیاد دیگری از فعالان ایرانی خارج از کشور امضا کرده اند، آمده است در نبود توافق اتمی با ایران، تهدید "راه حل" نظامی ممکن است به واقعیت تبدیل شود.

XS
SM
MD
LG