لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۳۲

واقعیت‌هایی از داخل ایران| بسیاری از مدیران جمهوری اسلامی حال نماز خواندن ندارند!

پرونده سیف در دادسرا٬ پرونده عراقچی در نوبت رسیدگی

غلامحسین محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضاییه ایران اعلام کرد پرونده احمد عراقچی، معاون ارزی سابق بانک مرکزی هنوز تعیین وقت رسیدگی نشده است. به گفته او این پرونده ۹ متهم دارد که برخی در داخل و برخی در خارج هستند و نوع اتهام به گونه‌ای است که پرونده در «دادگاه ویژه» رسیدگی خواهد شد اما علنی یا غیر علنی بودن آن مشخص نیست.

همچنین بنا به اعلام این مقام ارشد قضایی٬ ولی‌الله سیف رییس سابق بانک مرکزی چند پرونده دارد که در برخی از آنها کیفرخواست صادر نشده است. با این حال محسنی اژه‌ای تایید کرد که حکم «انفصال از خدمت» سیف٬ مشاور فعلی حسن روحانی قطعی شده است.

منبع: میزان

نامه ۵ هزار وکیل: وضعیت نامناسب وکلای جوان زمینه را برای بروز فساد مهیا کرده است

بیش از ۵ هزار نفر از وکلای جوان دادگستری نامه‌ای خطاب به رئیس مجلس شورای اسلامی و رئیس قوه قضاییه منتشر کرده و نوشتند: درصد عظیمی از وکلا در مضیقه مالی به سر می برند و خصوصاً برخی وکلای جوان حتی در تامین هزینه تمدید پروانه خود ناتوانند و پرداخت هزینه های هنگفت به دادگستری، اداره امور مالیاتی، بیمه و ... مدت ها است ایشان را دچار عسر و حرج کرده است.

در این نامه اعتراضی تاکید شده که «وضعیت نامناسب وکلای جوان، زمینه بروز فساد را در حرفه ای که با دادگستری و جان و مال و عرض و ناموس مردم سر و کار دارد بسیار مساعد کرده است.»

منبع: ایرنا

بسیاری از مدیران جمهوری اسلامی حال نماز خواندن ندارند!

حسن نوروزی، عضو کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی می‌گوید بسیاری از مدیران جمهوری اسلامی آن قدر پیر هستند که «حال نماز خواندن هم ندارند و یک صندلی گذاشته‌اند و روی آن صندلی نماز می خوانند و بعد از ناهار باید حتما استراحت کنند.»

او در دفاع از قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان به صحبت‌های رهبر جمهوری اسلامی مبنی بر نیاز به اصلاح این قانون اشاره کرد و گفت: « اگر رهبری حکم حکومتی کرده و یا اشاره ای به این موضوع دارد، بر سر ما جا دارد و باید فکری به حال آن کنیم.»

منبع: تابناک

XS
SM
MD
LG