لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۳۱

واقعیت‌هایی از داخل ایران| ۴۰ درصد دارایی‌های بانک‌های ایران ساختگی است

وزیر پیشین بازرگانی: ۴۰ درصد دارایی‌های بانک‌های ایران ساختگی است

یحیی آل اسحاق عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران می‌گوید ۴۰ درصد دارایی‌های بانکی موهومی و حساب‌های ساختگی است که توسط مجامع بانک‌ها ساخته شده است.

همچنین به گفته او ۷۵ درصد از دارایی‌های بانک‌ها از رده خارج است.

بنا به اظهارات آقای آل اسحاق که پیش از این در دولت هاشمی رفسنجانی و محمد خاتمی، وزیر بازرگانی بوده، ظرف ۴۰ سال گذشته حجم نقدینگی کشور ۳۵۰۰ برابر شده است و در ۶ تا ۷ سال گذشته حجم نقدینگی بصورت جهشی افزایش یافته اما علیرغم رشد ۲۰ درصدی نقدینگی سالانه در سال‌های اخیر، تولید کمتر از ۷ سال پیش است.

منبع: فارس

تاخیر در پرداخت حقوق کارگران در نقاط مختلف ایران

تجمع کارگران هفت تپه هنوز ادامه دارد.
تجمع کارگران هفت تپه هنوز ادامه دارد.

علی خدایی نایب رئیس کانون عالی شوراهای اسلامی کار با بیان این که در جای جای کشور شاهد تاخیر در پرداخت دستمزد کارگران هستیم، گفت: کارفرما به راحتی می‌تواند بدون هیچ مزاحمتی دستمزد کارگران را دیر پرداخت کند. همچنین نهادهای تصمیم‌گیر که به عنوان نهادهای بالادستی محسوب می‌شوند و دخالت مستقیم در حوزه روابط کار ندارند و وظیفه حفظ امنیت یا وظایف دیگری را در جامعه ایفا می‌کنند، به جای برخورد با متخلف یعنی عامل به وجود آورنده این اعتراضات، با کارگری برخورد می‌کنند که اعتراض صنفی تنها ابزار موجود در دستش است.

منبع: ایلنا

نائب رئیس مجلس: نگویید ما وضعمان خوب است و مشکلی نداریم

مسعود پزشکیان، نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ما مشکل داریم و این انکار ناپذیر است. این مشکلات را ما به وجود آوردیم و هیچ کسی نمی تواند ادعا کند من نبودم. همه در رسیدن به شرایط امروز دست داشتیم. اگر می‌خواهیم حل شود باید در خانه‌هایمان و نه پشت تریبون به وحدت برسیم.

او همچنین از مقامات انتقاد کرد اینکه بخواهیم بگوییم ما هیچ مشکلی نداریم و وضعمان خیلی خوب است این نمی تواند درست باشد. سوال اینجاست اگر وضعمان خوب است پس این مشکلات از کجا آمده است؟

منبع: خبرآنلاین
XS
SM
MD
LG