لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۵۳
مرد جوانی در تهران با عکسی از برگ گیاه شاهدانه که ماری‌جوانا از آن تولید می شود.
مرد جوانی در تهران با عکسی از برگ گیاه شاهدانه که ماری‌جوانا از آن تولید می شود.

واقعیت‌هایی از داخل ایران| مقام‌های ایران: ماری‌جوانا (گل) در ایران پرطرفدار و گران‌تر شد

ماری‌جوانا (گل) در ایران پرطرفدار و گران‌تر شده است

پرویز افشار٬ سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به این که قیمت مواد مخدر در ایران پس از افزایش قیمت دلار، ثابت مانده٬ گفت: افزایش قیمت «گل» (ماری‌جوانا) نیز ناشی از تغییرات قیمت دلار نیست. بلکه به این دلیل است که موجی از تغییر الگوی مصرف به سمت این ماده مخدر اتفاق به راه افتاده، یعنی تعداد مصرف‌کنندگان این ماده فزونی پیدا کرده است و این باعث شده تا در نظام عرضه و تقاضا، به دلیل تقاضای بیشتر، قیمت نیز بالاتر رود.

منبع: ایسنا

آب گرفتگی و سیل در ۹ استان ایران

سیل در چندین استان از جمله استان فارس گزارش شد.
سیل در چندین استان از جمله استان فارس گزارش شد.

مرتضی سلیمی، رئیس سازمان امداد و نجات اعلام کرد: ٩ استان ایلام، اصفهان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، فارس، کهگیلویه و بویراحمد، قم و لرستان متاثر از سیل و آب‌گرفتگی هستند.

به گفته او به ٤٦ شهر، روستا و مناطق عشایرنشین و به ١٧٠٠ نفر امدادرسانی شده است. همچنین ٩٣ نفر به مناطق امن منتقل شده‌ و برای ٥٤ نفر اسکان اضطراری فراهم شده است.

منبع: ایلنا

پلیس راه: تا مسئولی نمیرد، به مشکلات جاده‌ها توجه نمی‌شود

محمدحسین حمیدی رئیس پلیس راه ایران با اشاره به مرگ دو مقام ارشد سازمان تامین اجتماعی در یک سانحه رانندگی گفت: جاده‌ای که خودروی رئیس سازمان تامین اجتماعی از آن جا عبور می کرد، عملا محوری درون شهری است و شرایط جاده‌های برون شهری را ندارد.

خودرویی که مقامات تامین اجتماعی در آن سوار بودند و در تصادف کشته شدند.
خودرویی که مقامات تامین اجتماعی در آن سوار بودند و در تصادف کشته شدند.

بنا به اعلام این مقام رسمی٬ در سال ۹۶، در این محور ۱۰ نفر کشته و حدود ۱۴۹ نفر در این محدوده شدیدا مجروح شدند؛ همچنین در ۷ ماهه سال ۹۷ نیز ۸ تن کشته و ۹۱ نفر مجروح شدید شده‌اند. اما با وجود در جریان بودن مسئولان نسبت به مشکلات این جاده٬ تاکنون اقدامی انجام نداده‌اند.

منبع: فارس

ثبت رسمی ۲۹ ازدواج کمتر از ۱۰ سال در سال ۹۵

بنا به اعلام سخنگوی سازمان ثبت احوال ایران٬ ۳۶۶ مورد ازدواج زیر ۱۵ سال در سال ۹۵ ثبت شده‌است. همچنین ۲۹ مورد ازدواج کمتر از ۱۰ سال، ۱۱۷ مورد ازدواج ۱۰ تا ۱۴ سال و ۱۴۵ مورد ازدواج ۱۵ تا ۱۹ سال در این سال به ثبت رسیده‌است.

مشخص نیست سیف‌الله ابوترابی چرا آمار سال گذشته را اعلام نکرد.

منبع: ایلنا
XS
SM
MD
LG