لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۱۸

اخبار کوتاه از ایران


اخبار کوتاه از ایران
اخبار کوتاه از ایران
جمعی از خانواده های زندانیان سیاسی در نامه ای به کمیسیون امنیت ملی مجلس از وضعیت بستگان خود ابراز نگرانی کرده و خواستار رسیدگی به وضعیت زندانیان شده اند. به گزارش تارنمای کلمه، در این نامه از کمیسیون امنیت ملی مجلس خواسته شده پیش از سفر گزارشگر حقوق بشر سازمان ملل به ایران با ارسال نمایندگانی، گزارش واقعی از وضعیت زندان های کشور تهیه و به استحضار نمایندگان مجلس برسانند. مقام های جمهوری اسلامی ایران گفته اند اجازه ورود به گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل به ایران را نمی دهند.

اخبار کوتاه از ایران
اخبار کوتاه از ایران
شش زندانی، با کندن تونل، از زندان دستگرد اصفهان گریختند. بنا به گفته رییس کل دادگستری استان اصفهان، این شش زندانی با کندن تونلی ۳۲ متری، صبح روز جمعه به محوطه ای باز راه یافتند و با تهدید یک سرباز، از زندان گریختند. به گفته وی، اتهام یکی از این شش زندانی قتل و اتهام پنج نفر دیگر سرقت مسلحانه بوده است.

اخبار کوتاه از ایران
اخبار کوتاه از ایران
نایب رییس كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از محاکمه غیابی بیست و شش تن از مقام های آمریكایی كه از سوی جمهوری اسلامی ایران تحریم شده اند، خبر داد. اسماعیل كوثری گفت: این طرح پس از پایان تعطیلات مجلس در صحن علنی مطرح و پس از تصویب نمایندگان، این مقام های آمریكایی به صورت غیابی در دادگاه های داخلی محاكمه و سپس به دادگاه های صلاحیت دار بین المللی معرفی می‌شوند.

اخبار کوتاه از ایران
اخبار کوتاه از ایران
وزیر ارتباطات جمهوری اسلامی ایران، طرح اینترنت چمدانی یا اینترنت نامرئی را اقدامی برای دامن زدن به تهاجم فرهنگی توصیف کرد و گفت جمهوری اسلامی برای مقابله با آن آمادگی کامل دارد. روزنامه آمریکایی نیویورک ‌تایمز به تازگی گزارش داد که آمریکا تلاش می کند با صرف حدود ۷۰ میلیون دلار، شبکه‌های اینترنت و تلفن ‌همراه جایگزین در کشورهای استبدادی ایجاد کند.

XS
SM
MD
LG