لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۱۷

چند خبر کوتاه از ایران


چند خبر کوتاه از ایران
چند خبر کوتاه از ایران

محمد خاتمی، گزارش ها در مورد نامه نگاری به آیت الله خامنه ای و انتقاد از میرحسین موسوی و مهدی کروبی را رد کرد و این گزارش ها را جعلی دانست.

رسانه های نزدیک به دولت در روزهای اخیر از نامه نگاری خاتمی به رهبر جمهوری اسلامی و انتقاد از رهبران جنبش سبز خبر داده بودند.

رئیس جمهوری پیشین ایران در واکنش به این گزارش ها گفت نمی‌دانم به چه دليلی و با چه جراتی هر دروغی را می‌ گويند.

خاتمی که روز چهارشنبه در جمع گروهی از دانشجویان دانشگاه تهران سخن می‌گفت، افزود بايد از اين همه دروغ و جعل به خدا پناه برد.

**************

روز چهارشنبه سه تن از روزنامه نگاران زندانی آزاد شدند و به یکی از زندانیان سیاسی مرخصی داده شد.

به گزارش خبرگزاری ها، عبد‌الله رمضان‌زاده، سخنگوی دولت محمد خاتمی، با تودیع وثیقه ۸۰۰ میلیون تومانی به مدت دو هفته به مرخصی رفت. همزمان، فریبا پژوه، نفیسه زارع ‌کهن و حجت شریفی با قرار کفالت ۱۰۰ میلیون تومانی آزاد شدند. این چهار تن از جمله فعالان مدنی هستند که بعد از انتخابات اخیر ریاست جمهوری بازداشت شدند.

همچنین، خبرگزاری ایسنا گزارش داده که بهزاد نبوی، عضو ارشد سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی روز چهارشنبه با صدور قرار قانونی از زندان مرخص خواهد شد.

**************

محمود بهمنی، رییس کل بانک مرکزی، روز چهارشنبه گفت طرح حذف سه يا چهار صفر از رقم واحد پول رسمی، لازم الاجرا و قطعی است.

رئيس کل بانک مرکزی حذف سه يا چهار صفر از واحد پول رسمی را منوط به اجرای طرح تحول اقتصادی دانست.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، بهمنی با بيان اينکه چاپ اسکناس ها و ضرب سکه ها با قيمت پايين، توجيه اقتصادی ندارد گفت برخی از اين اسکناس ها و سکه ها به ميزان بالاتر از قيمت واقعی خود ضرب يا چاپ می شود.

XS
SM
MD
LG