لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۴۳

ینس استولتنبرگ: اعضای ناتو نگران برنامه موشکی ایران هستند


دبیرکل پیمان نظامی آتلانتیک شمالی، ناتو، می گوید توافق هسته ای ایران مربوط به برنامه تسلیحات هسته ای ایران است و برجام، برنامه موشک های بالیستیک ایران را در بر نمی گیرد، اما اما برنامه موشک های بالیستیک ایران همچنان یک نگرانی برای ناتو به شمار می رود.

ینس استولتنبرگ، در مصاحبه ای با خبرگزاری روسی اینترفاکس گفته است همه متحدان توافق دارند که ایران نباید هیچ وقت سلاح هسته ای تولید کند.

استولتنبرگ به اینترفاکس گفته است ایران به تولید و آزمایش موشک های بالیتسک ادامه می دهد و قابلیت های موشک هایش را افزایش می دهد که می توانند با کشورهای اروپایی متحد ناتو نیز برسند.

دبیرکل ناتو گفت این ائتلاف نظامی به توسعه قابلیت های دفاعی ضدموشکی ادامه می دهد. به گفته استولتنبرگ، سرمایه گذاری در این زمینه یک سرمایه گذاری دراز مدت برای مقابله با یک تهدید امنیتی دراز مدت است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا می گوید ایران «روح» توافق هسته ای برجام را نقض کرده است. او در پی خروج آمریکا از برجام، گفت تحریم های اقتصادی آمریکا علیه ایران که به واسطه برجام برداشته شده بود، باز می گردد.

آمریکا می گوید جمهوری اسلامی ایران با آزمایش موشکی برجام را نقض کرده است. براساس قطعنامه ۲۲۳۱ ایران از آزمایش موشک بالستیک با قابلیت حمل کلاهک اتمی منع شده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG