لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۰۰

اولین جلسه رسیدگی مجدد به پرونده قتل میترا استاد؛ نجفی مدعی شد «غیر ارادی» به همسرش شلیک کرده است


محمدعلی نجفی در جلسه رسیدگی دوباره به پرونده قتل همسرش میترا استاد
محمدعلی نجفی در جلسه رسیدگی دوباره به پرونده قتل همسرش میترا استاد

محمدعلی نجفی، شهردار پیشین تهران که پس از حکم پرونده قتل میترا استاد با رضایت خانواده استاد از قصاص بخشیده شد، بار دیگر با نقض شدن حکم اولیه از سوی دیوان عالی کشور در دادگاه حاضر شد.

در اولین جلسه رسیدگی مجدد به پرونده محمدعلی نجفی به اتهام قتل میترا استاد، روز چهارشنبه ۶ آذرماه در شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان تهران برگزار شد.

رئیس شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان تهران در این جلسه نظریه جدید هیئت کارشناسان را کاملاً منطبق با رأی دادگاه در مرحله قبل مبنی بر قصاص دانست.

قاضی کشکولی همچنین با اشاره به نظریه کارشناسان مبنی بر این ورود گلوله «پس از خروج از کف دست به صورت غیرمستقیم و زاویه دار»، ادعای وکیل متهم مبنی بر کمانه کردن گلوله را رد کرد.

محمدعلی نجفی در این جلسه نیز در دفاعیات خود بار دیگر اتهام قتل عمد را رد کرد و گفت که گلوله‌های شلیک شده بدون اراده و در «حالت کشمکش» و به صورت «غیرارادی» شلیک شده است.

در پایان این جلسه قاضی کشکولی جلسه بعدی رسیدگی به این پرونده را به روز شنبه آینده اعلام کرد و افزود که «نجفی به زندان اعزام می‌شوند.»

پیشتر گزارش شده بود که محمدعلی نجفی پس از حکم پرونده قتل میترا استاد با سپردن وثیقه از زندان آزاد شده است.

شهردار پیشین تهران روز هفتم خرداد ماه سال جاری و با شلیک گلوله، میترا استاد را به قتل رسانده بود. دادگاه اتهام قتل عمد از سوی نجفی را «محرز» دانست و او در دادگاه به قصاص محکوم شد.

با این حال خانواده میترا استاد اعلام کردند که از قصاص او صرف‌نظر کرده‌اند. نجفی پس از بخشیده شدن قصاص، نسبت به حکم خود درخواست تجدیدنظر کرده بود.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG