لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۲۲

محمدعلی نجفی با سپردن وثیقه از زندان آزاد شد


محمدعلی نجفی، شهردار پیشین تهران، که به دلیل قتل میترا استاد، همسر دوم خود، زندانی شده بود، با سپردن وثیقه از زندان آزاد شد.

به گزارش ایسنا، نجفی پس از سپردن وثیقه از زندان اوین آزاد شده است. رسانه‌ها هنوز درباره مبلغ وثیقه نجفی خبری منتشر نکرده‌اند.

شهردار پیشین تهران روز هفتم خرداد ماه سال جاری و با شلیک گلوله، میترا استاد را به قتل رسانده بود. او در دادگاه به قصاص محکوم شد.

با این حال خانواده میترا استاد اعلام کردند که از قصاص او صرف‌نظر کرده‌اند.

نجفی در دادگاه به دلیل اتهام‌هایی چون «قتل عمد» میترا استاد، «حمل و نگهداری سلاح غیرمجاز» و «ایراد صدمه بدنی عمدی» محاکمه شده بود. او از اتهام «ایراد صدمه بدنی عمدی» تبرئه شده و به اتهام «نگهداری سلاح غیرمجاز» به دو سال زندان محکوم شده بود.

با توجه به رضایت شاکیان، پیش بینی می شود محمدعلی نجفی از نظر جنبه عمومی جرم قتل، تنها با محکومیت چندساله زندان مواجه شود.

نجفی پس از بخشیده شدن قصاص، نسبت به حکم خود درخواست تجدیدنظر کرده بود.

پیشتر محمود علیزاده طباطبایی، وکیل آقای نجفی در پرونده قتل همسرش که در ادامه کار از وکالت او برکنار شد، در گفت‌و‌گویی مدعی شده بود که در صحنه قتل خانم استاد ۹ گلوله از دو اسلحه شلیک بود، اما پوکه های چهار گلوله نبود.

به گفته علیزاده طباطبایی «اسلحه آقای نجفی که مجوز آن را از سازمان قضایی نیروهای مسلح گرفته بود، یک کلت ۷۶۵ بود؛ اما اسلحه ای که خانم استاد آن به قتل رسید یک اسلحه ۹ میلیمتری بود. وقتی از آقای نجفی پرسیدم چطور چنین چیزی ممکن است، گفت که نمی‌داند.»

نجفی خود پس از قتل میترا استاد گفته بود که «من به قصد کشتن نرفتم و می‌خواستم بترسانمش.» او با اذعان به اختلاف شدید با میترا استاد مدعی شده بود که یکی از «نهادهای امنیتی» سخنان او را شنود می‌کرد و در اختیار همسر دومش قرار می‌داد. ادعایی که وزارت اطلاعات آن را تکذیب کرد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG