لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۱۹

 دولت ایران بازداشت یک زن در ارتباط با وزارت نفت را تایید کرد 


پس از انتشار اخباری مبنی بر بازداشت یک زن در ارتباط با وزارت نفت، دولت ایران،‌ این خبر را تایید و اعلام کرد که هنوز مشخص نیست این فرد جاسوس باشد یا خیر.

علی ربیعی، سخنگوی دولت ایران روز چهارشنبه ۵ تیر با تایید بازداشت یک زن در ارتباط با وزارت نفت گفت که فرد دستگیر شده کارمند یک «شرکت اروپایی» بوده که اقدام به «جمع آوری اطلاعات» می کرده است.

او در عین حال افزود که «هنوز مشخص نیست جمع آوری این اطلاعات اقدام جاسوسی است یا خیر. »

خبرگزاری تسنیم روز یکشنبه ۲ تیر از دستگیری یک زن تبعه ایران با اتهام «جاسوسی» خبر داده و گفته بود «این فرد با ۱۶ مدیر وزارت نفت در ارتباط بوده و قصد تأثیرگذاری بر آنها را داشته است.»

اما سخنگوی دولت ایران امروز ارتباط داشتن این زن با ۱۶ مدیر وزارت نفت را »تکذیب کرده و گفت«بیان این مسئله به این شکل یک بیان اسلامی نیست.

موضوع ارتباط داشتن این زن با ۱۶ مدیر دراین وزارتخانه در حالی مطرح شده که پیش از این نیز وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران از کشف یک دستگاه کارتخوان در دفتر بیژن زنگنه وزیر نفت ایران خبر داده بود.

ماجرای فساد در وزارت نفت همزامان با بررسی پرونده های فساد اقتصادی در ابعاد جدیدتری مطرح می شود. این در حالی است که در ماههای اخیر حساب توئیتر فارسی وزارت خارجه ایالات متحده در رشته توئیت هایی با عنوان «چهره‌های فساد رژیم ایران»، به مقام های فاسد جمهوری اسلامی می پردازد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG