لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۰۹

دومین مورد مرگ در متروی تهرانپارس تهران؛ خودکشی یا سرگیجه؟


یکی از ایستگاه‌های متروی تهران-آرشیو
یکی از ایستگاه‌های متروی تهران-آرشیو

در کمتر از چهل روز، دومین مورد مرگ در ایستگاه متروی تهرانپارس تهران اتفاق افتاد اما بازپرس ویژه قتل تهران می‌گوید که مورد دوم برخلاف اولی خودکشی نبوده است.

بنا به تایید مقامات متروی تهران، صبح روز پنج‌شنبه یک مرد ۵۷ ساله در ایستگاه تهرانپارس و در لحظه ورود قطار روی ریل‌ها سقوط کرد و جان خود را از دست داد.

به گفته احسان مقدم، مدیر روابط عمومی شرکت مترو، در لحظه وقوع حادثه روی سکوی ایستگاه تهرانپارس ازدحام و شلوغی نبود و عامل بیرونی وجود نداشت.

این اظهارنظر فرضیه وقوع یک خودکشی دیگر در متروی تهران را تقویت می‌کند اما بازپرس ویژه قتل تهران به خبرگزاری فارس گفت که این مرد به دلیل "حال بد و سرگیجه" سقوط کرده و "ظاهرا خودکشی در کار نبوده است."

ظهر روز دوم آذر ماه امسال در همین ایستگاه جوانی ۲۵ ساله با پریدن مقابل قطار در حال حرکت خودکشی کرده بود.

به گفته احمد دنیامالی، عضو شورای اسلامی شهر تهران سال گذشته بیش از ۱۷ نفر در ایستگاه‌های متروی تهران دست به خودکشی زده‌اند.

روزنامه ابتکار گزارش داده که خودکشی‌های به وقوع پیوسته در مترو از آنجایی که معمولا جلوی چشم چندین نفر دیگر صورت می‌گیرد و صحنه‌ای خونبار و تاثرآور را ایجاد می‌کند، تاثیرات روانی بسیاری به همراه دارد.

بنا بر این گزارش تاثیرات منفی روانی خودکشی در مترو به ویژه روی راهبران قطار که شاهد پریدن فرد هستند و به دلیل سرعت قطار نمی‌توانند از وقوع برخورد جلوگیری کنند، بسیار حاد و حتی غیرقابل جبران بوده است.

XS
SM
MD
LG