لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۵۲

ایران از اولین فوت ناشی از ویروس کرونا خبر داد


عکس آرشیوی
عکس آرشیوی

یکی از مقام های ارشد وزارت بهداشت ایران از فوت نخستین فردی که آلوده به ویروس کرونا یا مبتلا به بیماری موسوم به سندروم تنفسی خاور میانه ( MERS ) شده بود، خبر داد و گفت اما حال عمومی بیمار دوم خوب است و از بیمارستان مرخص شد.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، محمدمهدی گویا رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت با اشاره به این که بیمار فوت شده با وضعیت عمومی بسیار بدی به بیمارستان مراجعه کرد، گفت «همانطور که پیش بینی می شد، علیرغم همه تلاش های کادر درمانی برای درمان بیمار مبتلا به عفونت کرونا ویروس، متاسفانه بیمار فوت شد.»

به گفته آقای گویا بیمار فوت شده یک خانم ۵۳ ساله و مبتلا به فشارخون بالا بود که هنگام مراجعه به مرکز درمانی مشکلات شدید تنفسی داشت و به دلیل داشتن بیماری های دیگر در کنار این بیماری، سیستم ایمنی بدن او نتوانست با ویروس مبارزه کند.

وزارت بهداشت ایران روز دوشنبه با اعلام این که از بین چهار چهار نفر اعضای یک خانواده در کرمان که مشکوک به سندروم تنفسی خاورمیانه یا مرس بودند، ابتلای دو نفر آنها قطعی است و حال یکی از آنها وخیم است.

این بیماری بیشتر در عربستان سعودی مشاهده شده و بیشترین آمار تلفات ناشی از آن نیز مربوط به آن کشور است که طبق گفته مقام‌های عربستان به ۱۷۹ نفر رسیده است.
XS
SM
MD
LG