لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۳۸

هفته نامه یالثارات لغو امتیاز شد


نشریه یالثارات سال ۹۲ یک بار توقیف شده بود.
نشریه یالثارات سال ۹۲ یک بار توقیف شده بود.

هیات نظارت بر مطبوعات، هفته نامه یالثارات، ارگان انصار حزب الله را لغو امتیاز کرد.

به گزارش ایسنا، حسین نوش‌آبادی، سخنگوی وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی، دوشنبه ۱۴ دی درباره لغو امتیاز این نشریه گفت: "هیات نظارت بر مطبوعات بر اساس تبصره ۲ ماده ۶ قانون مطبوعات در نهایت به این اجماع رسید که این نشریه به تخلف اصرار دارد. این نشریه سال ۹۲ یک بار توقیف شده و در سال ۹۳ نیز سه بار تذکر کتبی گرفته بود و این بار هم بر اساس رأی اکثریت اعضای هیات نظارت، از این نشریه لغو مجوز شد."

او همچنین گفت که به استناد بند ۸ قانون مطبوعات افترا به مقامات، نهادها، ارگان‌ها و هر یک از افراد حقیقی و حقوقی کشور و توهین به آنها جرم محسوب می‌شود. پخش شایعات و رخدادهای خلاف واقع نیز از دیگر دلایل لغو مجوز این نشریه بوده است.

پیشتر در پی توهین نشریه یالثارات به معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری ایران، پرونده این نشریه به هیات نظارت بر مطبوعات ارجاع داده شده بود.

نشریه یالثارات ابتدا مطلب توهین آمیزی را در سرمقاله خود منتشر کرد و در پی واکنش شهیندخت مولاوردی معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور ایران به توهین جنسیتی در این نشریه، سایت این نشریه دوباره روز دوشنبه ۷ دی به انتشار مجدد آن مطلب پرداخت.

این در حالیست که عبدالحمید محتشم، مدیر مسئول یالثارات به سایت خبری انصار حزب الله گفت که لغو امتیاز این نشریه از "کم طاقتی دولت" ناشی شده است. او اتهامات مطرح شده علیه این نشریه را نپذیرفت و گفت: "در مطلبی که درباره خانم ملاوردی منتشر شد هیچ توهینی صورت نگرفته است و فقط واقعیات و عملکرد ایشان بیان شده است."

سخنگوی وزارت ارشاد در بخش دیگری از سخنان خود درباره توقیف روزنامه بهار نیز توضیح داد. آقای نوش آبادی گفت که وزارت ارشاد نامه ای از قوه قضائیه دریافت کرده که در آن مطالب روزنامه بهار "اقدام علیه امنیت ملی" در نظر گرفته شده است. به گفته او، طبق نظر دادگاه هم در چنین مواردی نشریه می‌تواند حداقل تا دو ماه توقیف باشد.

یک مقام قضایی شنبه شب ۱۲ دی، اعلام کرد که روزنامه بهار به اتهام تبليغ عليه نظام و انتشار مطالبی كه "به اساس جمهوری اسلامی ایران لطمه وارد می‌كند،" توقيف شده است.

XS
SM
MD
LG